VIDEO

Brutální nehoda na RALLYE HOŘOVICE: Posádka přežila svou smrt a obvinila pořadatele

Téma:

VIDEO: Kdo může za děsivou nehodu při RALLYE HOŘOVICE? Je vina na straně pořadatelů? Nebo udělala chybu posádka?

Během soboty došlo k děsivé nehodě na tradiční RALLY HOŘOVICE. Posádka ve složení Karel Kupec a Simona Šetková vylétla ze zatáčky a skončila na střeše. 
 

Je až zázračné, že Kupec a Šetková vylezli z vozu značky Peugeot bez zranění. Auto šlo totiž mezi stromy a několikrát přes střechu!
 

Posádka nyní tvrdí, že za nehodu může skvna od oleje. Kvůli ní prý vylétli ze silnice. Závodníci také obvinili pořadatele, že nejednali dostatečně rychle a skvrnu neodstranili. Kupec a Šetková také prý dokonce uvažují, že podají na pořadatele trestní oznámení. 
 

PODÍVEJTE SE NA FOTO Z NEHODY: 

GALERIE: Nehoda na Hořovické rallye

1
/
3
Zdroj: Trans Hospital
Hořovická rallye - 3

 

Jenže pořadatelé se logicky brání. Zveřejnili tiskové prohlášení, kde popisují nehodu ze svého pohledu.
 

"Při předchozím průjezdu dané RZ vznikla na vozovce olejová skvrna po destrukci motoru jednoho ze soutěžních vozidel. Byla asi 1m široká a cca 10m dlouhá. Okamžitě byla zkouška zastavena a vysláni hasiči na úpravu vozovky. Protože úprava trvala asi 30 minut, zkouška byla zrušena a nařízen volný průjezd. Po úklidu vedoucí RZ prohlédl osobně místo úpravy, a rozhodl, že je sjízdné. Při dalším průjezdu byl na místě úpravy vyvěšen žlutý prapor a posádky informovány o tomto problému. Protože se jedná o velmi zkušené soutěžáky, byly první dvě startující posádky požádány, aby ohlásily z cíle, zda je RZ bez problémů sjízdná. Ohlásily, že ano, a projelo v pořádku dalších 9 vozidel. Potom odstartovala posádka Kupec – Šetková, a ve zmíněném místě havarovala. Pořadatelé mají k dispozici video, na kterém je vidět vyvěšený žlutý prapor a také rychlost vozidla, která podle slov zmíněné posádky mohla být až 160km/hod," stojí v tiskovém prohlášení.
 

Pořadatelé také tvrdí, že závodníci neuposlechli jejich pokyny. Navíc prý byli slovně napadáni ředitel závodu i vedoucí trati s tím, že právě oni nehodu zavinili a že musí zaplatit poničené vozidlo. 
 

Pořadatelé se ale zase ohání tím, že každý jezdec před závodem podepisuje prohlášení, kde na sebe bere riziko spojené s případnou nehodou.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Bratr Salmy Hayek boural a vážně se zranil! Autonehodu nepřežil jeho spolujezdec

Nejdrsnější dopravní nehody roku 2013 na kameře: Hůř než tihle nejezdí nikdo

Související témata:
sta TN.cz