Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Falešný sportovec

Diváci Novy odhalili identitu házenkáře - podvodníka

Odvysílaná reportáž v Televizních novinách pomohla při hledání podvodníka, který se vydává za člena házenkářské reprezentace a okrádá obchodníky. Jedná se o Zdeňka Krčmu z Chropyně z Jižní Moravy.

Žádný Zdeněk Kučera, jak se šedesátník představuje, ale Zdeněk Krčma. Tak se jmenuje muž, který objíždí po celé republice většinou sportovní obchody a tvrdí, že přišel nakoupit vybavení pro házenkářskou reprezentaci.

 

Vypůjčené oblečení pak už nikdy muž nevrátí. Na základě kamerových záběrů zavalily policii zprávy z celé republiky. Okradeni byli obchodníci z Hodonína, Přerova, Náchoda, Opavy a Hlinska.

 

"Na základě reportáže odvysílané v Televizních novinách se nám ozvala Městská policie z Hlinska, která muže ztotožnila,“ řekla náchodská policejní mluvčí Eva Prachařová. Právě v Hlinsku strážníci Krčmu vyslýchali kvůli krádežím. Jenže to ještě o jeho dalších podvodných výletech neměli ani tušení, a tak ho pustili. A on opět zmizel. "Trvalé bydliště má na Městském úřadě, zatím se nám s tou osobou hovořit nepodařilo,“ doplnila mluvčí.

 

 

Kučera alias Krčma dokonce tvrdí, že spolupracuje s jedním z nejlepších házenkářů světa, Filipem Jíchou. Ale pozor, vše je lež. "Tato informace zcela nepravdivá, práva na moje zastupovaní v České republice má pouze jedna agentura, Sport Invest,“ brání se Filip Jícha.

 

Slovák (39) chtěl na Plzeňsku prodat cizí les, ale chytila ho policie

 

Celková škoda se už vyšplhala do desetitisíců korun a z přestupku je rázem trestný čin. Policisté už také zjistili, že Zdeněk Krčma byl v minulosti už dvakrát nepodmíněně odsouzen, a to za krádeže a drobné podvody.

kos / s přispěním Filipa Pultara TN.cz