Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Málem se utopila

Dívenka (3) spadla na zahradě do bazénu! Do nemocnice ji převezli v kritickém stavu

Zahradní bazén
Zdroj: Mediafax
Zahradní bazén
Témata:

Teprve tříletá dívka spadla ve středu v Ostravě do zahradního bazénu. Po chvíli, kterou strávila pod hladinou, ji svědci vytáhli ven. Dívenka ale nedýchala a byla v bezvědomí.

"Telefonní hovor k události převzali operátoři na tísňové lince ve středu v půl sedmé večer a na udanou adresu ihned vyjela posádka záchranářů. Podle informací, které záchranáři získali, spadla dívenka do bazénu u rodinného domu. Poté měla být chvíli pod hladinou, než byla vytažena na břeh. Laičtí zachránci postižené poskytli první pomoc a vzhledem k tomu, že nedýchala, započali pod vedením operátora záchranné služby s resuscitací," uvedl mluvčí záchranky Lukáš Humpl.

 

 

Když záchranáři dorazili na místo, dívenka již sama dýchala, pořád ale byla v bezvědomí a podle lékaře v přímém ohrožení života. Záchranáři museli dívenku zaintubovat a připojit jí na umělou plicní ventilaci. Záchranka pak holčičku převezla do fakultní nemocnice v Ostravě - Porubě.

 

 

"Zdravotnická záchranná služba znovu upozorňuje na možná rizika spojená s pobytem u vody a koupáním. Varování se týká především rizika přecenění vlastních sil a fyzické kondice či zdravotního stavu. Velké riziko může hrozit malým dětem, které by neměly zůstávat v blízkosti vodních ploch, a to včetně zahradních bazénů, bez dozoru dospělé osoby ani na okamžik. U dospělých jde pak o častou souvislost s požíváním alkoholu či jiných psychotropních látek. Pod jejich vlivem jsou schopnosti úsudku a odhadu situace sníženy a hrozí nebezpečí přecenění vlastních sil či jiné rizikové chování," doplnil Humpl.

TN.cz