Dívka (14) z Děčínska je v sedmém měsíci. Policie hledá otce

Na to, že je dívka již v sedmém měsíci těhotenství, přišel při prohlídce gynekolog.

Ještě nějaký čas by měla chodit do školy a mít největší starost o to, aby domů nepřinesla špatné známky. Místo toho ji ale čekají starosti, které mají obvykle mnohem starší ženy. Čtrnáctiletá školačka ze Starých Křečan na Děčínsku je totiž těhotná.


Na to, že je dívka těhotná přišel gynekolog, na kterého se obrátila, protože neměla delší dobu menstruaci. Lékař zjistil, že je ve 20. – 28. týdnu těhotenství. Nezbylo mu pak nic jiného, než na těhotnou dívku upozornit policii. Sex s lidmi mladšími patnácti let je totiž trestný bez ohledu na to, zda s ním děti souhlasí, či nikoliv.


"Je to citlivý případ, prošetřujeme to,“ potvrdil policejní mluvčí Ladislav Cvik s tím, že vzhledem k věku dívky nelze sdělit další podrobnosti.


Kdo by měl být otcem, dívka netuší. Pokud jej policie vypátrá, hrozí mu za trestný čin pohlavního zneužití až osm let vězení.


O těhotenství nevěděla ani dívčina matka. "Na dceři není nic znát. Byl to pro nás šok. Dítě rozhodně k adopci nedáme, postarám se o něj já. Jen co dcera porodí, vrátí se do školy,“ uvedla matka těhotné dívky pro Deník.cz.


Podobné případy se čas od času objeví jak v Česku, tak v cizině. Před nedávnem například média informovala o sedmnáctileté Britce, která čeká trojčata a k tomu už má dvouletého syna. Více TADY.


Podívat se můžete i na reportáž o Leoně z Jirkova na Chomutovsku, která loni na jaře ve čtrnácti letech porodila dcerku.


 

tn.cz / Mediafax