Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Neštěstí na Vltavě

Dívka (†19) spadla do Vltavy, zabil ji lodní šroub

Vltava
Zdroj: Mediafax
Ilustrační foto

Dívka včera večer vypadla v Praze z člunu do Vltavy a praštila se do hlavy o lodní šroub. Přes veškerou snahu lékařů v motolské nemocnici následkům zranění podlehla.

Devatenáctiletá dívka vypadla za zatím nevyjasněných okolností z osmimístného motorového člunu a zranila se o lodní šroub. Neeštěstí se stalo pod Barrandovským mostem kolem půl osmé večer.
 

Přivolaní záchranáři dívku vytáhli z Vltavy a ve vážném stavu ji převezli do Motola, kde však zemřela. Bez dalších podrobností to potvrdila pracovnice oddělení komunikace motolské nemocnice.
 

Tragickou nehodu vyšetřuje policie "Policie případ kvalifikovala jako ublížení na zdraví z nedbalosti s následkem smrti," uvedla mluvčí policistů Andrea Zoulová.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Dívka (†10), kterou zranila houpačka, v nemocnici zemřela
 

Z prvotních informací podle ní vyplývá, že při plavbě osmi místné motorové lodi dívka za dosud nevyjasněných spadla do vody a následně byla zachycena lodním šroubem. Celkem na lodi podle mluvčí cestovalo pět česky hovořících lidí, dva páry a kapitán plavidla.
 

"S ohledem na špatný psychický stav zúčastněných osob byl na místo události vyslán rovněž policejní psycholog. Okolnosti nešťastné události šetří kromě policie i Státní plavební správa," dodala mluvčí.

hel tn.cz / Mediafax