Dívka dávala marihuanu mladším spolužákům zadarmo. Hrozí ji pět let vězení

Marihuana. Ilustrační foto
Zdroj: oficiální zdroj
Drogu poskytovala dívka svým spolužákům zadarmo (ilustrační foto).

Osmnáctiletá středoškolačka téměř 1,5 roku rozdávala dvěma o rok mladším spolužákům marihuanu. Policie ji nyní obvinila z nedovolené výroby drog.

Až pět let vězení hrozí osmnáctileté studentce z Hradce Králové za to, že dávala o rok mladší spolužačce a spolužákovi ze střední školy marihuanu. Téměř 1,5 roku jim vždy zadarmo drogu poskytovala, řekla ve čtvrtek agentuře Mediafax mluvčí hradecké policie Anna Pešavová.

 

Dívka jim drogu poskytovala od předloňského srpna až do loňského prosince. Přitom spolužačce poskytla ubalené cigarety z marihuany nejméně v 10 případech a spolužákovi nejméně v jednom případě. Společně pak marihuanu kouřili. Mladá dívka si údajně marihuanu obstarávala od svého bývalého přítele, kterému za jeden gram drogy platila 200 korun. Podle dívky z jednoho gramu drogy ubalila asi tři až čtyři marihuanové cigarety, takzvané jointy.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Policie dopadla na Sokolovsku dva prodejce marihuany

 

"Policejní komisař v minulém týdnu dnes již bývalé studentce jedné ze středních škol v Hradci Králové sdělil podezření ze spáchání přečinu nedovolené výroby a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy," uvedla mluvčí. Mladá žena nakonec svého jednání litovala. Prý své jednání nehodlá víckrát opakovat.

 

Dva dny po obvinění mladá dívka napadla doma svoji matku. Incident se stal 5. dubna v podvečerních hodinách ve společně obývaném bytě v Hradci Králové. Přitom čtyřiačtyřicetiletou ženu tahala za vlasy a strhla na zem. Matka vyvázla bez zranění, škoda na majetku nevznikla.

 

"Osmnáctiletá dcera z Hradce Králové se svým jednáním dopustila přestupku proti občanskému soužití. Poté byl přestupek oznámen na správní orgán hradeckého magistrátu města k projednání. Ve správním řízení dívce hrozí až dvacetitisícová pokuta," doplnila Pešavová.

muf tn.cz / Mediafax