Divoká honička s NARKOMANEM! Ujížděl v Avii, policisté MUSELI STŘÍLET!

Policisté v těchto dnech dopadli na Trutnovsku výrobce pervitinu po divoké automobilové honičce. Muž jim ujížděl v avii, ve které se skrývala mobilní varna, řekla v úterý agentuře Mediafax mluvčí policie Královéhradeckého kraje Ivana Ježková.

Po muži nejprve pátrali policisté z Trutnova, poté případ převzali kriminalisté.


Muž pocházel z Trutnovska, ale stále měnil místa svého pobytu a i auta, se kterými jezdil. V okamžiku, kdy kriminalisté zjistili, kde právě je, už byl jinde.


"Takto stihl podezřelý vystřídat podle policie nejméně 10 pobytů nejenom v Královéhradeckém kraji, ale i mimo něj. I když jde o muže narkomana, choval se velmi obezřetně a strašák vězení byl pro něho skutečně silný," uvedla mluvčí.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Japonská policie zadržela ČTYŘI Čechy! Pašovali pervitin!


Policisté ho díky operativním poznatkům dopadli v Dolní Kalné na Trutnovsku. "Při pronásledování ohrožoval ostatní řidiče riskantní jízdou s nákladním autem Avia. Najížděl do protisměru, nerespektoval přednost v jízdě a vystavoval tak okolí kolizním situacím," dodala Ježková.


Policisté měli podezření, že pronásledovaný může být ozbrojený. Proto mimo zalidněnou oblast použili k zastavení vozidla po několikanásobné výzvě varovný výstřel i střelbu na pneumatiky ujíždějícího vozidla.


Po několika kilometrech se jim podařilo muže zadržet. Policisté zjistili, že auto řídil pod vlivem omamných látek. Po otevření zavazadlového prostoru je čekalo překvapení v podobě pojízdné varny. Při vyšetřování zjistili, že s autem zajížděl do lesních porostů a zde vařil pervitin.

 

NAPSALI JSME:

Vařič pervitinu obviněn z OBECNÉHO OHROŽENÍ! Na topení sušil TRHAVINU, ta EXPLODOVALA!


"V současné době zjišťujeme, zda mobilní varna sloužila k neustálému rozšiřování okruhu nových odběratelů drog nebo pouze pro jeho potřebu. Okamžitě po dopadení byl předán do výkonu trestu," upřesnila Ježková. Okresní soud v Trutnově totiž muže za drogovou trestnou činnost v lednu 2009 potrestal dvěma lety vězení. Kriminalisté prověřují i další podezření týkající se majetkové trestné činnosti.


Kriminalisté skupiny cíleného pátrání hledají kromě lidí, kteří se vyhýbají nástupu do výkonu trestu odnětí svobody, také ty, na které byl vydán souhlas se zadržením z jakéhokoliv důvodu, ale i osoby pohřešované. Letos se jim podařilo vypátrat již 27 lidí, z toho tři ženy.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Mediafax/tn.cz