obětí přibývá

Do chebské nemocnice přivezli muže s podezřením na otravu metylalkoholem

Alkohol. Ilustrační foto
Zdroj: Mediafax
Alkohol (ilustrační foto)

Dát si v hospodě panáka je stále ještě riskantní. V chebské nemocnici přijali muže (51), u kterého mají podezření na otravu metylalkoholem.

Muž vypil půl litru vody a slivovice, kterou koupil asijské prodejně. Do nemocnice ho převezli s krvácením z nosu a na ambulanci poté zkolaboval. Muž je nyní ve stabilizovaném stavu na interním oddělení nemocnice v Sokolově. Vzorky krve lékaři poslali na rozbor.

 

Přestože prohibice už skončila, je lepší si tvrdý alkohol ještě chvíli odpustit. Ve čtvrtek byl do brněnské nemocnice převezen další muž, který se otrávil methylalkoholem. "Muž je u nás hospitalizovaný. Jeho stav je vážný, ale stabilizovaný. Není v přímém ohrožení života," dodala mluvčí Fakultní nemocnice Brno Anna Mrázová.

 

 

Na otravu metylalkoholem zemřelo v Česku už 27 lidí, další desítky jsou otrávení a pečují o ně zdravotníci. V celém Česku platil zákaz prodeje i vývozu tvrdých lihovin. Na českých pultech směly být pouze lihoviny s obsahem maximálně dvacet procent alkoholu. Nyní je možné prodávat tvrdý alkohol vyrobený před 1. lednem 2012 i bez prokázání původu lihu, u novějšího alkoholu je třeba doložit jeho původ.
 

tn.cz / mediafax / anš