nepolepšitelný vězeň

"Doktor Čuně" chystal vraždy, vydírání a útěk vrtulníkem!

Dr. Barták před soudem - 1
Zdroj: Mediafax
Jaroslav Barták u předchozího soudu kvůli znásilňování žen

Lékař Jaroslav Barták, přezdívaný doktor čuně, půjde v polovině listopadu k dalšímu soudu. Tentokrát se bude zodpovídat za to, že z vězení plánoval tři vraždy a vydírání dalších tří lidí.

Barták už jeden trest vykonává. Za znásilňování a vydírání několika žen si odpykává 12 let vězení. Teď mu hrozí další, až výjimečný trest. Státní zastupitelství Bartáka předminulý týden obžalovalo z přípravy vražd a vydírání. "Ve věci je již nařízeno hlavní líčení na polovinu listopadu," potvrdila soudkyně Krajského soudu v Liberci Eva Drahotová.
 

Obžaloba má důkazy o tom, že Barták chtěl nechat zabít bývalého šéfa vojenské tajné služby Andora Šándora, advokáta Oldřicha Choděru a kontroverzního teplického kněze Evžena Freimanna. Prý mohli za to, že skončil ve vězení. "Příjemné to nebylo. Za mnou přijeli policisté z Liberce, řekli, že mne o tomto informují a že by nechtěli, abych se to dozvěděl z novin. Působí to na člověka nepříjemně, i na jeho rodinu," podělil se o své pocity advokát Choděra. "Já jsem měl být zabit poměrně ohavným způsobem. V nějaké městské dopravě, přinejlepším v metru a nějakým nožem," popsal Andor Šándor Bartákovy plány.
 

 

Zabití těchto tří lidí měla být jen část celého plánu. Najatí zabijáci měli z dalších tří lidí mučením získat 60 milionů korun, aby Barták mohl zmizet. "Plánoval to za účelem organizace útěku z vězení a zajištění si existence mimo hranice ČR, konkrétně v Bělorusku," vysvětlila soudkyně Eva Drahotová. Zemi plánoval Barták opustit ve vrtulníku.
 

Podle obhájce Bartákovi o pomstu nešlo. "Já si myslím, že je to jenom opravdu spíš z říše nějakých her mezi vězni," uvedl Bartákův obhájce Petr Tandler. Experti jsou ale opatrnější v závěrech. "Chování podobně strukturovaných jedinců je v podstatě nepředvídatelné a záleží na mnoha vnějších, ale i vnitřních faktorech," uvedl na adresu Bartáka Jaroslav Tržický, soudní znalec v oboru psychiatrie.
 

Bartáka bude soudit poprvé žena. Vzhledem k jeho osobnosti se očekává, že mu to nebude příjemné. Závěrečný verdikt zazní pravděpodobně ještě před koncem roku.

 

Podívejte se na reportáž: 

Související témata:
tn.cz / gar