Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Už ho mají

Dopadli anonyma, který na konci prázdnin ochromil IKEM. Nahlásil tam bombu

Evakuace nemocnice
Zdroj: isifa.com
Ilustrační foto

Pražští policisté zadrželi a obvinili muže (44), který na konci prázdnin nahlásil bombu v pražském Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM). Budovu pak musely opustit stovky lidí – pacienti i lékaři.

Uložení bomby v IKEMu nahlásil anonym na konci srpna. "Ve zdravotnickém zařízení byl přerušen provoz i probíhající léčebné úkony a byla zahájena evakuace osob. Následnou prohlídkou objektu nebylo potvrzeno, že se oznámení zakládá na pravdě," uvedl mluvčí policie Jan Daněk.
 

Policisté nakonec v souvislosti s výhružkou dopadli čtyřiačtyřicetiletého muže ze středních Čech. Ten sice odmítá, že by to udělal. Kriminalisté měli dost důkazů na to, by ho mohli obvinit ze šíření poplašné zprávy. V případě odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody až na pět let a navíc i náhrada vzniklé škody.
 

Celkové náklady v souvislosti s evakuací IKEMu se vyšplhaly už na téměř tři čtvrtě milionu korun. Policie zatím nevím, proč to muž udělal, protože se ještě ani nepřiznal.
 

Bombu v pražském IKEMu nahlásil anonym v pondělí 27. srpna, potom muselo kliniku opustit několik stovek lidí. Odkládaly se operace a nemocnice několik hodin nemohla přijímat pacienty.
 


IKEM je specializované zdravotnické zařízení, které je v Praze-Krči. Specializuje se zejména na transplantaci orgánů a specializovanou léčbu kardiovaskulárních chorob, ale i diabetologii a léčbu poruch metabolismu. Institut klinické a experimentální medicíny funguje už od roku 1971.
 

Institut je jedno z největších klinických a vědeckovýzkumných pracovišť v Česku, ročně se tu provede přes polovina všech transplantací v Česku.

tn.cz / Mediafax / hmr