Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Drogový dealer chtěl znásilnit ženu, další zbil u ní doma

Přepadení
Zdroj: Jindřich Kodíček
Ilustrační foto

Českobudějovičtí policisté dopadli v úterý nebezpečného recidivistu (37). Kladou mu za vinu, že prodával pervitin a brutálně napadl dvě ženy, řekla policejní mluvčí Regina Tupá.

Muž, který sám pervitin užívá, prodal podle policie nejméně ve 150 případech drogu dalším lidem. Za podobný čin jej při tom soud v uplynulých třech letech pravomocně odsoudil.

 

"V průběhu dalšího prověřování však českobudějovičtí kriminalisté rozkryli další závažné skutečnosti. Podezřelý muž se začátkem června letošního roku ve sklepních prostorách domu v Českých Budějovicích pokusil znásilnit 20letou ženu, přičemž jí fyzicky napadl. V páchání násilné trestné činnosti pokračoval i o dva měsíce později. Koncem srpna nezákonně vniknul do bytu 20leté ženy v Českých Budějovicích. V bytě poškozenou brutálním způsobem fyzicky napadl a omezoval jí na svobodě," řekla Tupá.

 

Kriminalisté muže obvinili z trestných činů nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, znásilnění ve stádiu pokusu, ublížení na zdraví, omezování osobní svobody a porušování domovní svobody. Státnímu zástupci podali podnět k návrhu na vzetí do vazby.

tn.cz / Mediafax