hazard na silnici

Drsné probuzení: Opilec za volantem zdemoloval pět aut v jediné ulici!

Opilý řidič dnes ráno v Jinočanech u Prahy zdemoloval pět aut. Některá jsou úplně na odpis. Muže policie na místě dopadla.

"Kolem půl pátý nás vzbudila poměrně velká rána, pak se na ulici začali scházet sousedi," popisuje začátek dramatického rána jeden z majitelů poničených aut. Opilý řidič terénního vozu na jediném místě jedné ulice poškodil celkem pět vozů v řadě.
 

Jedno z těch zničených aut měl například o den později majitel prodávat. Auto má pomačkaný celý levý bok i poničená hliníková kola. Včera si ho prohlédl kupec. Teď už ho asi chtít nebude.
 

"Mě připadalo, že mu to je jedno. Prohlásil - pojišťovna vám to zaplatí. Už podle toho, jak se choval, bylo vidět, že má v sobě alkohol," popisuje chování řidiče jeden z majitelů nabouraných aut.
 

Policie v dechu viníka nehody naměřila přes jeden a půl promile alkoholu. V ulici, kde jsou rodinné domy, poničil auta skoro všem. Velkým štěstím bylo, že se to stalo brzy ráno. Poblíž je totiž mateřská školka. Místní navíc tvrdí, že ačkoliv je v ulici předepsaná třicetikilometrová rychlost, tak tam řidiči často jezdí až stovkou.
 

Devětatřicetiletý muž před jízdou popíjel ve baru v Rudné u Prahy. Podle obsluhy společnost konzumovala pivo, vodku, tequilu a odcházela zhruba o půlnoci. "Muži byl na místě odebrán řidičský průkaz a za tento trestný čin mu hrozí odnětí svobody ve výši šest měsíců až tři roky," uvedla policejní mluvčí Jana Dětská.

tn.cz / došlo mailem