Důchodce zaútočil na svého souseda! Několikrát ho bodnul

Z pokusu vraždy obvinili v pátek kriminalisté z Vysočiny pětašedesátiletého seniora z Jakubova na Třebíčsku. Muž se pokusil zavraždit svého souseda. Jak sdělila mluvčí policie Kraje Vysočina Dana Čírtková, muž souseda před domem několikrát bodnul nožem.

K incidentu došlo ve středu hodinu po poledni v Jakubově. „Útočník zřejmě po předchozí hádce napadl nožem před svým domem svého čtyřiapadesátiletého souseda. Tomu způsobil velmi těžké zranění poté, když mu zasadil několik bodných rad do oblasti břicha a hrudníku,“ potvrdila Čírtková.

 

Pobodaný muž byl s těžkým zraněním transportován do nemocnice v Třebíči. Lékaři mu operací zřejmě zachránili život. „K jeho aktuálnímu zdravotním stavu se vzhledem k závažnosti případu nebudeme blíže vyjadřovat,“ nechtěla mluvčí rozsah zranění konkretizovat.

 

Pachatele policisté zadrželi přímo na místě a obvinili ho z trestného činu pokusu vraždy, za což mu hrozí až osmnáct let vězení. Policisté také podali návrh na vzetí do vazby, příčina jeho útoku je zatím předmětem vyšetřování.
 

Dušan Vrbecký