Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

prokletá vesnice?

DŮM SMRTI v Tymákově: Po brutálních vraždách se tu stal DALŠÍ ZLOČIN

Tymákov, malá vesnice na Plzeňsku, kterou nechvalně proslavili vraždící bratři Hrdličkové, opět ožila zločinem. V centru dění je zase dům, ve kterém byli postupně zavražděni tři lidé. Neznámý zloděj využil toho, že jsou vrazi ve vězení, dům je prázdný a vykradl truhlářství, které se tam nachází.

Událost nahlásila žena, kterou příbuzní požádali, aby se na dům čas od času podívala. Podle všeho zloději truhlářství v domě hrůzy vykradli za bílého dne, když jsou lidé z okolí v práci. A ty, co v práci nebyli, zase nenapadlo, že by se dělo něco podezřelého. "Pachatel do dílny vnikl bez použití násilí zatím nezjištěným způsobem a osdud odcizil profesionální nářadí v celkové hodnotě okolo padesáti tisíc korun," popsala okolnosti krádeže policejní mluvčí Hana Štefflová.

 

V době krádeže totiž podle místních vůbec neštěkal pes, který dvůr a zahradu Hrdličkových hlídá. Je tedy možné, že za krádeží stojí někdo, kdo to v domě a truhlářství dobře zná. Častý zákazník, rodinný přítel, policie si k výslechu podle informací televize Nova pozve i nevlastní sestry bratří Hrdličků, které v domě také žily.

Jak se Jaroslav Hrdlička nejstarší svěřil jednomu ze sousedů, po krádeži nezbylo na místě vůbec nic. V případě dopadení hrozí pachateli až dva roky vězení.

 

ČTĚTE:

Zloději se vloni "činili", vykradli 4634 chat a chalup

Karel Rychlý tn.cz / hru