Ďuričko před soudem za vraždu Kočky. Policie v pohotovosti

Dnes začíná soud s mužem, který podle obžaloby zastřelil Václava Kočku mladšího.

Proces budou provázet přísná bezpečnostní opatření. Z cely do soudní budovy Ďuričko zřejmě pojede v neprůstřelné vestě a v doprovodu po zuby ozbrojených strážců.

Ti se totiž obávají, že by se při převozu mohl někdo pokusit o odvetu.

Ďuričko na svém webu v pátek zveřejnil prohlášení, které zřejmě přednese soudu. Tvrdí v něm, že vraždu, ze které je obžalován, nespáchal. Prý se jen bránil útoku. O tom, že je Kočka mrtvý, se prý dozvěděl až na policii.

Ďuričko trvá na verzi o nutné obraně. Navíc tvrdí, že dostal výhrůžné dopisy a že mu rodina Kočků usiluje o život. Odměna za jeho smrt prý byla stanovena na 10 milionů korun.

Pohřeb Václava Kočky mladšího byl okázalý. Na jeho sestřih se podívejte na videu.Osudný křest

Ještě v září minulého roku znali Bohumíra Ďurička jen jeho příbuzní a obchodní partneři. Pak ale přišel křest knihy Jiřího Paroubka a následná oslava v pražské restauraci Monarch. Z ní se po půlnoci začala šířit zvěst, že někdo zastřelil syna podnikatele Václava Kočky.
 

Rovnou v podniku policie zatkla Bohumíra Ďurička. Tři dny poté na něj soud uvalil vazbu. Ihned se z ní chtěl vykoupit kaucí. Tvrdil, že pouze bránil těhotnou přítelkyni. Z vyšetřování ale vyplynulo, že Ďuričko chtěl na svou oběť vypálit více než tři náboje. V pistoli se mu však jeden zasekl, a tak nemohl pálit dál.
 

Ďuričko se nejprve za vraždu z vazby omluvil, při dalším rozhovoru však nepřímo z odpovědnosti za vraždu obvinil otce oběti Václava Kočku staršího. V listopadu podal Ďuričko několikrát žádost o propuštění z vazby. Soud ji ale vždy zamítl. Proto si obviněný začal stěžovat na soudcovu podjatost a žádal jeho výměnu.


Na Ďuričkovu výpověď, kterou poskytl TV NOVA přímo ve vězení, se podívejte na videu.


 


Ďuričko: připravuji armádu
 

Žádný z pokusů dostat se na svobodu ale Ďuričkovi nevyšel, a tak nemohl být u porodu své dcery. Na konci ledna z vězení vzkázal, že sestavuje vojsko, které se má pomstít rodině Kočkových.


Na tuto výzvu zareagoval bratr zavražděného Jan Kočka.vrl TN.cz