Dramatické chvíle

Zoufalý muž stál v Pardubicích na mostě a řval: Zavolejte Novu! Pak skočil…

Děsivý obrázek se naskytl reportérům televize Nova, když projížděli při návratu z reportáže Pardubicemi. Záchranáři tam totiž právě bojovali o život muže, který skončil z mostu do Labe.

V době příjezdu záchranářů muž křečovitě objímal pilíř mostu a zoufale křičel, že neumí plavat. Dramatické chvíle ze břehů sledovaly desítky obyvatel Pardubic. Těm se nakonec ulevilo, když záchranářů poněkud zmateného muže ze zajetí silného proudu vysvobodit.
 

Podle jednoho z rybářů se muž nejprve postavil na most a křičel, ať někdo okamžitě zavolá televizi Nova, že neumí plavat. Než ale stačil kdokoliv zasáhnout, skočil. Prakticky okamžitě po dopadu se začal topit a měl velké štěstí, že se mu podařilo zachytit pilíře, jinak by ho proud strhl.
 

Podle policie bylo muž osmapadesát let a důvod skoku není známý. Reportérům TV Nova, kteří byli zcela náhodou na místě, ale řekl, že skočil, protože byl „dehydratovaný a systém v téhle zemi za nic nestojí“. Celkově působil velmi zmateně. Není divu, že ho záchranáři po prvním ošetření odvezli rovnou na psychiatrii.
 

"Alkohol ani drogy u muže policisté nezjistili, je však pravděpodobné, že podobný incident již v minulosti provedl," řekla policejní mluvčí Eva Maturová s tím, že lékaři muže převezli na psychiatrii k vyšetření.
 

a Jakub Bystřický TN.cz