Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 25. 7. 2012
jde po nich policie

Dva mladíci brutálně zbili a okradli cizince v centru Prahy

Policie hledá dva mladíky, kteří brutálně napadli 19. července brzo ráno mladého cizince (23). Útok se odehrál v centru Prahy v Lidické ulici.

Třiadvacetiletý rusky hovořící muž se chystal na koncert hudební skupiny, na který už ale nedorazil. "V Lidické ulici ho napadla dvojice mladíků. Turistu obklíčili, udeřili ho do obličeje, povalili na zem a prohledali ho. Vzali mu mobilní telefon a hudební přehrávač v celkové hodnotě asi dvacet tisíc korun a utekli. Napadený muž se snažil dvojici pronásledovat, ta se mu ale po několika set metrech ztratila z dohledu," uvedla policejní mluvčí Jana Rösslerová.

 

Mladík naštěstí potkal skupinku lidí, která mu přivolala lékařskou pomoc. S vážným zraněním ho záchranáři transportovali do nemocnice.

 

[IMAGEBOX_761121]Vyjednavač rozmluvil sebevrahovi čin po telefonu
[IMAGEBOX_761121]

 

"Kriminalisté nyní pátrají po dvou mužích, kteří jsou podezřelí ze spáchání trestného činu loupeže. Hrozí jim v případě dopadení až desetileté vězení. Jakékoliv informace k dvojici přijmou policisté na tísňové lince 158," doplnila mluvčí.

 

První, dvacetiletý mladík, je vysoký asi 190 centimetrů, štíhlé postavy. Má světlé vlasy asi pět centimetrů dlouhé a v době přepadení byl hladce oholený. Oblečený byl do černého trika s bílým nápisem a modrých džínů. Druhý muž je zhruba stejného věku, okolo dvaadvaceti let, vysoký asi 170 centimetrů, střední postavy. Má tmavé vlasy asi pět centimetrů dlouhé a v době přepadení byl taktéž hladce oholený. Oblečený byl do růžového trika a tmavě modrých džínů.

tn.cz / mediafax / hru