Dva ÚDAJNÍ ŠPANĚLÉ okradli směnárnici! Přišli si na 10 tisíc korun

Dva údajní Španělé zmátli v centru Prahy obsluhu směnárny, přišli si na 10 tisíc korun.

Dva cizinci, údajně pocházející ze Španělska, v pondělí zmátli ženu obsluhující ve směnárně v Železné ulici v centru Prahy a při výměně eur ji připravili o deset tisíc korun. Mediafax o tom ve středu informovala mluvčí policie Jana Rösslerová.

PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ Z TELEVIZNÍCH NOVIN:Podvodníci přišli v pondělí krátce před jedenáctou hodinou do směnárny v Železné ulici. "Po obsluze požadovali směnit více než dva tisíce euro na švýcarské franky. Když jim mladá žena vysvětlila, že franky směnit nelze, spokojili se alespoň s výměnou na české koruny," popsala Rösslerová již klasický podvod při směně peněz. "Pak ale požadovali ještě několik výměn a rozměnění na bankovky menší nominální hodnoty. Během toho pak přišla obsluha směnárny o desítku tisíc korun," dodala mluvčí.

POSLECHNĚTE SI POLICEJNÍ MLUVČÍ:


Dvojice ve věku mezi 35 až 45 lety následně odešla směrem ke Staroměstskému náměstí. Oba muži byli vysocí asi 180 centimetrů, silnější postavy. "Měli krátké černé vlasy, oblečenou barevnou kostkovanou košili, tmavé triko a tmavou koženou bundu. Mluvili česky bez přízvuku a obsluze po celou dobu tvrdili, že pochází ze Španělska," dodala mluvčí.

 

V případě dopadení hrozí podvodníkům odnětí svobody až na dvě léta.

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Mediafax