Ničeho se neštítí

Dvě dívky (14) vykradly kasičku pro postižené. Muž, který přispěl, zavolal policii

Dvě dívky (14) se rozhodly ukrást peníze ze sbírky pro mentálně postižené. Přihlásily se jako dobrovolnice na jedné akci v Táboře. Měly ale smůlu. Když pokladničku vykrádaly, viděl je muž, který penězi sám přispěl a zavolal policii. I přesto, že jsou dívky mladistvé, trest je nemine.

Nikdy, když pana Ivana z Tábora požádají dobrovolníci o peníze na charitativní účely, neváhá přispět ani vteřinu. Stejné to bylo i před pár dny. Na ulici ho oslovily dvě čtrnáctileté dívky. Do kasičky jim dal peníze pro postižené. To, co následovalo, mu ale vzalo dech. "Vracely se z města tak zhruba za dvě hodinky po tom, co jsem jim přispěl. Viděl jsem, jak ty dvě holky sypou peníze do tašky," popisu pan Ivan.


Neváhal ani chvíli a zavolal městské strážníky. Ti byli na místě za několik minut. "Hlídka našla dívky na Křižíkově náměstí. Zjistila jejich totožnost a fakt, že jsou mladistvé," sdělil velitel táborské městské policie Petr Svoboda.


V Táboře se s podobným případem ještě nesetkali. Strážníkům bylo divné, jak se dívky do kasičky, aniž by porušily pečeť, dostaly. Vysvětlení přišlo, když pokladnu zblízka prohlédli. Byla špatně utěsněná a pod víkem tak vznikla mezera. "Nastalo zde jakési podezření, že ty kasičky nejsou dostatečně zabezpečené tak, aby nemohlo docházet k vyjímání toho obsahu," doplnil Svoboda. "Já jsem si myslela, že peníze z kasičky vyndat nejdou. Určitě to prověříme, abychom se pro příště poučili," neskrývala své překvapení Marie Mátlová z České alzheimerovské společnosti.

 

 

Případ teď bude vyšetřovat správní odbor táborské radnice. Zákonným zástupcům obou dívek hrozí několikatisícová pokuta. Charitativní sbírka nakonec na svém významu neutrpěla. Díky všímavosti svědka peníze nakonec dostaly ti, kterým byly určeny.

kos / s přispěním Jiřího Bydžovského TN.cz