Zběsilá honička

Dvě nabouraná policejní auta, silniční zátarasy! Policistům na Karvinsku ujížděl opilý muž!

Policistům ujížděl opilý mladík
Zdroj: Policie ČR
Foto z místa
Téma:

Divoká policejní honička se odehrála v pátek večer na Karvinsku. Policistům tam ujížděl opilý mladík (24) ve Fabii. Prchající řidič naboural dvě policejní auta a najížděl na jednoho z policistů.

"V pátek 30.5. kolem třiadvacáté hodiny policisté pronásledovali ujíždějícího řidiče. Vozidlo zn. Škoda Fabia řídil mladík, který na trase z Českého Těšína nerespektoval výzev hlídky dopravní policie k zastavení. Hlídce ujížděl velkou rychlostí, ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu," uvedla policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

 

 

Na křižovatce u Dolu Karviná v Ostravské ulici policisté donutili řidiče zastavit. Ten ale zařadil zpátečku a naboural policejní vůz. Poté začal opět zběsile ujíždět.

 

O kus dál vytvořili policisté zátaras. Před ním byl mladík donucen zastavit, i přesto ale najížděl na jednoho z policistů a pokusil se zátaras projet. Mladík naboural další policejní auto a pokusil se zátaras objet po trávníku. Této situace využili policejní těžkooděnci, kteří se do honičky také zapojili. Mladíka vytáhli z auta a zadrželi ho.

 

 

"Mladík stále kladl aktivní odpor, policisté použili donucovací prostředky. Ve vozidle byli dva muži, řidič ve věku 24 let a o 10 let starší spolujezdec (34 let). Oba pro svou podnapilost byli převezeni na protialkoholní záchytnou stanici, naměřeno jim bylo 1,68 promile," doplnila mluvčí.

 

Policisté začali muže stíhat pro trestný čin násilí proti úřední osobě. Soudu předložili návrh na uvalení vazby, což soud akceptoval a nebezpečný řidič tak nyní pobývá za mřížemi.

 

Související témata:
TN.cz