Dvě prodavačky zlákala velká tržba, vymyslely si proto přepadení

Zadržení muže, který přepadl banku a držel v ní 2 ženy-10
Zdroj: Jindřich Kodíček
Fingované přepadení podle kriminalisty může mít i jiné podoby (ilustrační foto)

Obchodní dům na pražském Žižkově obsadili v minulých dnech kriminalisté, dvě prodavačky totiž nahlásily ozbrojené přepadení ve chvíli, kdy ukládaly 170 tisíc korun do trezoru. Prověřování jejich výpovědi ale ukázalo, že je vše jinak, informoval v pondělí Petr Damián, detektiv z Prahy 8.

Podle prodavaček si pachatel se zbraní v ruce údajně nebral servítky a jednal velmi rychle, třídenní tržbu si odnesl v igelitové tašce. "Vyslechli jsme pár lidí a dalšími operativními úkony jsme nakonec dospěli ke zjištění, že nám obě prodavačky neříkají pravdu," líčil Damián. Podle kriminalisty byl motiv fingované loupeže zcela zřejmý - prodavačky chtěly peníze použít pro svou vlastní potřebu.
 

Fingované přepadení však podle kriminalisty může mít i jiné podoby. "Krátce před tímto případem jsme řešili ohlášené přepadení muže, kterého neznámý pachatel údajně obral o dvoutisícovou bankovku," popisoval Petr Damián.
 

ČTĚTE TAKÉ:

DRAMA v autobusu. Expolicista drží turisty, propustil děti
 

Obvyklým vyšetřováním však policisté zjistili pravý průběh údajného přepadení. "Bankovku muž ztratil a kamarádi mu poradili, že jen doklad od policie, tedy o loupežném přepadení, uzná příslušný sociální odbor k výplatě 1500 korun jako příspěvku hmotné nouze," vysvětlil libeňský detektiv.
 

Policisté z "osmičky" tak měsíčně řeší tři až čtyři případy fingovaných loupeží, kdy hlavním motivem ohlašovatelů je útrata veškerých peněz a následný strach z následků nejen v rodině.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

tn.cz / Mediafax