Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Nepochopitelné jednání

Dvojice zbila invalidu na lůžku! Sebrali mu berle a vyhrožovali zabitím!

Policie
Zdroj: Mediafax

Královéhradecká policie vyšetřuje otřesný případ. Dva muži v bytě zmlátili invalidu ležícího na lůžku, navíc mu sebrali berle a vyhrožovali zabitím.

"Policisté ze Služby kriminální policie a vyšetřování obvinili v těchto dnech 29letého a 48letého muže z Hradecka z přečinu ublížení na zdraví, z omezování osobní svobody a ze zločinu vydírání spáchaných ve spolupachatelství. Obvinění měli dne 10. 3. 2014 ve večerních hodinách, v bytě na tř. Edvarda Beneše v Hradci Králové, společně fyzicky napadnout 48letého invalidního muže, u kterého přebývali," uvedla k případu policejní mluvčí Lenka Burýšková.

 

Muži na invalidu zaútočili ve chvíli, kdy seděl na lůžku. Neprávem ho obvinili, že jim ukradl peníze. Nemohoucímu muži pak sebrali berle, aby nemohl jít věc oznámit na policii.

 

"Dále mu měli vyhrožovat zabitím v případě, že věc oznámí. Poškozený druhý den přesto získal odvahu a případ předal policistům. Policejní komisař podal k rukám státního zástupce podnět na vazební stíhání obou obviněných. Za uvedené jednání jim hrozí až 8letý pobyt za mřížemi," doplnila mluvčí.

 

Soudce ve čtvrtek dopoledne akceptoval žádost policistů a státního zástupce a na dvojici útočníků uvalil vazbu.

TN.cz