dopadený zvrhlík

Muž (34) kupoval děti na sex. V Brně mu matka prodala dvouměsíční holčičku

Miminko
Zdroj: isifa/Lidové noviny/TOMAS HAJEK
ilustrační foto

Neuvěřitelných zvěrstev se dopouštěl elitní profesionální voják ze západních Čech. Jako pedofil zneužil dokonce ani ne dvouměsíční holčičku. Policie ho teď viní ze dvou znásilnění a šestnácti pokusů o ně. Muž je už rok ve vazbě.

Téměř ve dvaceti případech se nebezpečný pedofil ze západních Čech pokoušel kontaktovat děti a jejich rodiče po celé republice. Nabízel jim peníze za sex. Muž kontaktoval nejčastěji matky (ale dokonce i jen chůvy dětí) prostřednictvím sociálních sítí nebo internetových seznamek. Vybíral si často i sociálně slabé rodiny a nabízel sex s jejich dětmi za úplatu.
 

Nabídky přitom třiačtyřicetiletý pedofil postupně zvyšoval od pěti stovek korun až po 70 tisíc, které nabídl jisté ženě za defloraci její čerstvě narozené dcery. Stejný postup mu vyšel v případě teprve jedenapůlměsíční holčičky v Brně. Tu mu pro orální sex v autě prodala za pět set korun její vlastní matka. Tato žena je stíhána také a stejně jako muži jí hrozí trest mezi pěti až dvanácti lety vězení.
 

Několikrát se muž pokusil svádět přímo děti. Když ho loni v březnu policisté zadrželi a následně udělali i domovní prohlídku, zajistili obsáhlou databázi pedofilních fotek, které muž sdílel a vyměňoval s dalšími pedofily na síti.
 

 

Kromě uskutečněných znásilnění a dalších pošetnějších pokusů o ně, čelí bývalý voják, který pracoval jako elitní ochranka u vojenské policie, také stíhání za nedovolené ozbrojování. Doma měl nelegálně držené zbraně a další munici.

 

 

Jeho výcvik byl důvodem, proč ho před necelým rokem v Brně musela zadržet speciální zásahová jednotka. Policii na stopu pedofila přivedla žena z Jihlavy, kterou kontaktoval s nabídkou, aby mu k sexu prodala svého dvouletého syna.

tn.cz / gar