EXKLUZIVNĚ: Gangsterů se nebojím, říká svědek v Krejčířově kauze

Česká policie se zajímá o působení Radovana Krejčíře v jihoafrickém podsvětí. Agentuře Mediafax se podařilo získat exkluzivní rozhovor s jedním z klíčových svědků, který v Jihoafrické republice činnost Radovana Krejčíře sleduje.

Radovan Krejčíř je v Česku stíhaný za násilnou trestnou činnost a za milionové podvody. Jenže svých praktik se v Africe rozhodně nevzdal. Tvrdí to Paul O´Sullivan, bývalý šéf bezpečnosti letiště v Johannesburgu.

 

"Je to velmi nečestný člověk. Zcela jistě je to gangster a patří za mříže.Všechno s čím přijde do styku je spojeno s kriminální aktivitou, s podsvětím, korupcí a mrtvolami," říká Paul O´Sullivan.

 

Poslechněte si celý rozhovor s Paulem O´Sullivanem:

 

 

PSALI JSME:

Krejčíř: Jsem nevinnou obětí politického spiknutí vlády, které jsem pomohl k moci

Krejčíř musí v JAR k soudu kvůli vraždě. Jako svědek

 

O Krejčířovi dokonce hovoří jako o jednom z kmotrů jihoafrické mafie. "Nepotřebujeme si dovážet problémy. A pokud si do země pouštíte lidi jako je Krejčíř, dovážíte si problémy," vysvětluje O´Sullivan.

 

Sám Krejčíř, který za poslední rok výrazně přibral a v současnosti žije v čtyřpatrové luxusní vile s velkým bazénem, označil O´Sullivana za součást spiknutí české tajné služby a jihoafrické prokuratury. "Spikli se aby dosáhly mého vydání. O´Sullivan má slíbeno půl milionu dolarů, pokud se mě podaří vyhostit do Česka," stojí v Krejčířově prohlášení.

 

Česká policie se už k případu Radovana Krejčíře vyjadřovat nechce. Jihoafrická policie Krejčíře prověřuje v dalších kauzách od vraždy, praní špinavých peněz, pašování, podvodů až po korupci. Přitom už během listopadu by měl jihoafrický soud začít řešit Krejčířovu žádost o udělení politického azylu.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

hru / Tomáš Hauptvogel tn.cz / Mediafax