vyšetřování výbuchu

Exploze auta v Praze: Osobní msta nebo vyřizování účtů mafie?

Téma:

Osobní msta, nebo vyřizování účtů mafie - tak vidí včerejší výbuch bomby pod autem v Praze policie. Majitelem auta je Rus, byl uvnitř ve chvíli exploze, ale nic se mu nestalo.

Pražská policie vyšetřuje včerejší explozi nástražného výbušného systému v autě. Ukázalo se, že jeho majitelem je ruský občan, který se den předtím ubytoval v hotelu na Ostrčilově náměstí.
 

Někdo mu dal v noci bombu do luxusního vozu zaparkovaného před hotelem. Muž vyvázl bez zranění. Není vyloučeno, že část výbušniny selhala a explodovala pouze rozbuška. Muž přišel k autu kolem desáté hodiny ráno. Když nastartoval, explodovalo. "Byla jsem doma. Byla to taková rána, že pes nadskočil metr vysoko," řekla TV Nova jedna z místních obyvatelek.
 

Muž ale vystoupil z auta nezraněn. Dokonce si prý nejprve myslel, že šlo o technickou závadu. Policii každopádně zavolal až po několika hodinách. Teď už na případu pracuje kriminálka.
 

 

O pohybu dvaašedesátiletého Rusa měl někdo velmi dobrý přehled. V hotelu se ubytoval teprve předcházející večer. Otázka je, proč nebyl výbuch silnější. Majitele auta chtěl někdo třeba jen zastrašit. Možná ale selhala nálož a explodovala pouze rozbuška.
 

"To je věc, kterou musí policie vyšetřit, protože se tu může jednat o prvky organizovaného zločinu. Obzvlášť, pokud tu máme cizího státního občana," soudí o výbuchu bezpečnostní expert Andor Šándor.
 

Kriminalisté poslali řadu stop na odborné expertízy, vyslýchají svědky a prohlížejí záznamy z bezpečnostních kamer. Vyšetřování je v plném proudu.

Související témata:
tn.cz / gar