Expolicista ukopal družku k smrti, odsedí si 9 let

Devíti lety vězení potrestal v úterý Krajský soud v Brně bývalého policistu Radka Mrkose za to, že ukopal k smrti svou družku.

Tragédie se odehrála v prosinci před dvěma lety v Kuřimi u Brna, když Radek Mrkos napadl svou družku. Zmlátil ji a zkopal tak surově, že druhý den zemřela na následky vnitřních zranění

 

Mrkos se přitom hájil, že zranění ženě způsobil, když se bránil jejímu útoku, soudce Miloš Žďárský ale Mrkosovi neuvěřil, že se s družkou popral v sebeobraně. Jako bývalý policista a instruktor podle něj musel vědět, co může ženě způsobit. Jeho partnerka byla navíc v okamžiku osudového konfliktu opilá, zotavovala se ze zlomeniny nohy a kulhala.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Brutální vrah rozmlátil družce HLAVU SEKEROU, tělo hodil do Vltavy! Odpyká si 14 LET!


Soud proto uznal bývalého policistu a cvičitele bojových umění aikido Mrkose vinným z těžkého ublížení na zdraví s následkem smrti. "Za to mu vyměřil devět let ve věznici se zvýšenou ostrahou," řekla mluvčí krajského soudu Miroslava Sedláčková.


Trest není ještě pravomocný. Státní zástupkyně s ním sice na místě vyslovila souhlas, obhájce odsouzeného expolicisty si však vzal lhůtu na rozmyšlenou.

maš tn.cz / Mediafax