Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 17.12. 2011 12:27

Zmizelý podnikatel Kříž je mrtvý! Tvrdí to policie

Kříž
Zdroj: Mediafax
Podnikatel Miroslav Kříž je pravděpodobně mrtvý - ilustrační foto

Exšéf plzeňských fotbalistů Miroslav Kříž je prý mrtev. Bývalého místopřededsedu ČMFS policie pohřešuje od loňského května. Informoval portál blesk.cz.

Podle informací portálu je více než rok pohřešovaný podnikatel Miroslav Kříž mrtvý. Informace vychází z podkladů, kterými se se policie a žalobci snažili v říjnu přesvědčit soud, aby vzal do vazby jediného podezřelého - Miroslava Ruse. Soud žádost o vzetí do vazby zamítl.

 

PSALI JSME:

Místopředseda ČMFS Kříž záhadně zmizel

 

Policisté jsou o vině Miroslava Ruse přesvědčení. Chybí jim však důkazy, kterými by přesvědčili i soud. "Společně s dalšími dosud neztotožněnými pachateli... zbavili Ing. M. K. osobní svobody a vzhledem k velkému časovému odstupu od jeho zmizení tak způsobili tímto činem jeho smrt,“ stojí v policejních dokumentech, které má k dispoczici server Aktuálně.cz.

 

Případ soudí soudkyně Šárka Šantorová a tu předložené důkazy o vině Miroslava Ruse zatím nepřesvědčily. "Ze spisového materiálu nevyplývá jediný přímý důkaz ani řetězec nepřímých důkazů svědčících o spáchání trestného činu obviněným,“ odůvodnila v zamítnutí vazby Šantorová. Zásadním nedostatkem je absence těla údajně zavražděného Miroslava Kříže.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Místopředseda fotbalového svazu Miroslav Kříž by se mohl nacházet v Panamě

 

Podezřelý Miroslav Rus však byl pravděpodobně jen vykonavatelem - únoscem. Policie zatím nemá informace o tom, kdo si u něj únos objednal ani možný pachatelův motiv.

 

Vyšetřovatelé se domnívají, že Rus začal plánovat únos dva týdny před jeho provedením. Prostřednictvím své známé si pronajal byt v stejném komplexu, kde bydlel ztracený Kříž.

 

PSALI JSME:

Je Miroslav Kříž obětí či postrachem?

 

"Nechal ji vypůjčit si v autopůjčovně vozidlo zn. Škoda Octavia, kterým s ní do bytu v převleku jezdil, předal jí pro zařizování a komunikaci s ním mobilní telefon zn. Nokia 2610 v úmyslu sledovat pohyb a zvyky poškozeného Ing. M. K, který se v té době zdržoval v bytovém komplexu Na Hřebenkách,“ napsali policisté v dokumentech pro soud.

 

Kříž měl 22. května 2010 večer schůzku s majitelem Baníku Ostrava Tomášem Peterou a jeho známou. Během schůzky měl telefonát a Peterovi řekl, že musí jít něco zařídit a vrátí se. Od té doby ho nikdo nespatřil.

 

Podívejte se na reportáž o zmizení Miroslava Kříže:

 

tn.cz / hru
Reklama