spadla klec

Falešný inspektor rozdával pokuty, hrozí mu až dva roky vězení

peníze, podvod
Zdroj: isifa.com
(ilustrační foto)

Mladík se vydával za inspektora České obchodní inspekce a vydal se zkontrolovat nehtové studio v Hradci Králové. Pokutu za údajnou špínu v provozovně vypsal jen tužkou na papír. Majitel studia na něj zavolal policii.

Za údajné pochybení požadoval pokutu osmadvacetiletý muž ze Svitavska, který se v Hradci Králové vydával za inspektora obchodní inspekce. Teď mu hrozí až dva roky vězení, uvedla ve středu policejní mluvčí Anna Pešavová.

 

Jako falešný pracovník obchodní inspekce v pátek dopoledne kontroloval nehtové studio v Hradci Králové. Za jím zjištěné nedostatky a závady v provozovně požadoval od majitele provozovny uhrazení pokuty, a to ve výši 1500 korun. Údajně neměl majitel v provozovně a na toaletě dostatečně čisto.

 

„Když ho majitel vyzval, aby ukázal průkaz obchodní inspekce, vytáhl peněženku a ukázal mu doklad totožnosti. Navíc protokol sepsal tužkou na obyčejný papír ze sešitu. Jelikož měl provozovatel pochybnosti o pravosti inspektora, nic mu nezaplatil a zavolal policii,“ uvedla mluvčí.

 

 

Muž se na policii přiznal a svého jednání litoval. Za přečin přisvojení pravomoci úřadu může soud muže potrestat odnětím svobody až na dvě léta.

tn.cz / mediafax / muf