Neštěstí na Trutnovsku

Policista ubil pudla lopatou! Hrdina, nebo darebák?

Fenku trpasličího pudla zabil lopatou policista v obci Havlovice na Trutnovsku. S pěnou u huby se ohnala po dvou dětech. Případ vyšetřuje policie a generální inspekce bezpečnostních sborů.

Hárající fenka pudla se podle svědků ohnala po dvou dětech. "Přišli dva pánové, kteří říkali, že pes běhal po Havlovicích. Že měl pěnu u huby a oni usoudili, že má vzteklinu, a proto ho zabili,“ komentoval nešťastnou událost majitel psa Otakar Trojan.

 

Otcové dětí, místostarosta obce a policista, kteří incident viděli, se fenku snažili od dětí odehnat a odchytit. Byli přesvědčeni, že pes je něčím nakažen. První, co je napadlo byla vzteklina. Nakonec fenka zaútočila i na ně. Policista se tak po psovi ohnal lopatou a jednou ranou ho zabil. "Šli jsme za psem. Chtěli jsme ho jen zastavit, odchytit, aby už nenapadal lidi. Pak se ohnal i proti mně a praštil jsem ho. Měl pěnu u huby, myslel jsem si, že má vzteklinu," zdůvodnil zabití psa policista Milan Fiala.

 

 

Majitelé psa jsou rozčilení. Myslí si, že jejich fenku ubil policista bezdůvodně. Fenka byla pravidelně očkovaná a nyní byla poslána na pitvu. Případ řeší policie a také generální inspekce bezpečnostních sborů. Právě dnes byl na výslechu také policista, který použil lopatu jako smrtící zbraň. To samé čeká i místostarostu a další svědky.

 

Pravdivou verzi, jak se událost seběhla, se snaží zjistit policisté. Je jisté, že fenka trpasličího pudla utekla majitelům. "Vždycky když se uhonila, tak měla pěnu u pusy,“ tvrdí majitelka psa.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

kos / s přispěním Filipa Pultara TN.cz