Feťák ROZŠLAPAL HLAVU prodavači v obchodě! Zmírnili mu trest z DOŽIVOTÍ na 30 let!

ukopal prodavače v obchodě
Zdroj: Mediafax
Recidivista Aleš Kaleja ukopal prodavače v obchodě k smrti.

Vrchní soud v Praze při úterním odvolacím jednání snížil trest Aleši Kalejovi, kterého plzeňský krajský soud odsoudil na doživotí za vraždu prodavače v Domažlicích. Senát Vrchního soudu jej poslal na třicet let za mříže, proti rozsudku není možné odvolání.

Případ se stal loni 12. listopadu v Domažlicích, kde recidivista Kaleja přepadl prodavače v bazaru, srazil ho k zemi a opakovaně mu dupal po hlavě. Muž pak na následky mnohačetných vážných poranění hlavy a mozku zemřel. Podle výpovědi znalců a policistů z místa činu byl mozek oběti částečně vyhřezlý z poškozené lebky. Pachatel měl na místě činu odcizit šest tisíc korun a odejít. Soudu se nepodařilo prokázat, že by Kaleja odcizil z bazaru peněženku s finanční částkou.


Obžalovaný Kaleja se před Krajským soudem v Plzni hájil, že se k němu majitel obchodu nechoval zrovna nejlépe, když projevil zájem o některé zboží. "Poslal mě někam, chytil mě za rukáv, až mi roztrhl bundu. Bál jsem se, že mě praští a tak jsem mu dal tři rány pěstí do hlavy a on spadl na zem," tvrdil před soudem Kaleja.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Ukopali bezdomovce k SMRTI! Brutální VRAZI dostali u soudu 18 a 20 let!


Sám prý na místě dostal epileptický záchvat a spadl na elektrické topení, které se pak převrátilo na hlavu ležícího muže. “Když jsem se probral, bylo tam hodně krve, což mi nedělá dobře a tak jsem odešel,“ hájil se muž před soudem a popřel, že by majiteli bazaru brutálně šlapal po hlavě.


Znalci však vypověděli, že není možné, aby se mechanismus smrtelného zranění hlavy stal tak, jak uvedl obžalovaný. "Ke zhmoždění mozku došlo působením opakovaného násilí. Na čele oběti byly nalezeny otisky obuvi, muselo jít o silnou intenzitu dupání,“ potvrdil znalec z oboru lékařství.

Další znalec z oboru psychologie a psychiatrie popsal obžalovaného Aleše Kaleju jako člověka nezdrženlivého, asociálního se sníženým prahem agresivity. "Vzhledem k tomu, že užil před činem alkohol a drogu pervitin, byly sníženy jeho ovládací schopnosti, rozpoznávací schopnosti zůstaly zachovány, nejednalo se ale o žádný chorobný afekt," uvedl znalec.

 

NAPSALI JSME:

Vojáci málem UBILI STUDENTA K SMRTI! Soud jim definitivně SNÍŽIL TRESTY!


Podle jeho posudku je obžalovaný osobou psychopatickou na úrovni slaboduchosti, jehož resocializace je prakticky nulová. Většinu svého života prožil Kaleja ve vězení, kde si odpykával tresty za násilnou a majetkovou trestnou činnost.


Rozsudek Vrchního soudu v Praze je pravomocný a je proti němu možné podat pouze dovolání k Nejvyššímu soudu prostřednictvím obhájce.

Mediafax/tn.cz