Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 10.1. 2010 18:59

Feťák v mercedesu ujížděl v Brně policii. A boural a boural...

Dvě cizí nabouraná auta, bezohledná jízda po tramvajovém ostrůvku, náraz do domu a teprve pak zatčení.

Až po nebezpečné honičce dostihla odpoledne policie řidiče, který se po Brně proháněl v mercedesu. Posléze zjistila, že byl při jízdě pod vlivem drog, konkrétně amfetaminu.


"Patrně se jednalo o uživatele pervitinu," řekla krajská policejní mluvčí Soňa Svobodová.


Zběsilou jízdu šestadvacetiletého řidiče nahlásili policistům lidé poté, co řidič narazil do osobního vozidla v ulici Kartouzská. Poté pokračoval dál v jízdě a v ulici Zvonařka naboural další vozidlo.


Policisté se snažili nebezpečného řidiče dohonit, ten však nehodlal zastavit. S autem dokonce vlétl na nástupní ostrůvek tramvaje na ulici Plotní, kde naštěstí nebyli v tu chvíli žádní lidé. V téže ulici pak jízdu nedobrovolně ukončil nárazem do zdi domu.


"Řidič si byl patrně vědom následků bezohledné jízdy, z vozidla se dal na útěk. To už jej ale dostihla policejní hlídka a zadržela jej," podotkla mluvčí.


Dechová zkouška na alkohol byla u řidiče negativní, jiné výsledky však ukázala zkouška na drogy. "Policisté dopravní nehodu vyšetřují a v současné době dokumentují veškeré způsobené škody," dodala.


O Brně se v posledních dnech ale nemluví v souvislosti s drogami a jejich uživateli poprvé. V sobotu jste mohli vidět reportáž a čichači toluenu, který je v moravské metropoli záchytkovým rekordmanem. Podívejte se.

tn.cz / ČTK