Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

podvodníci!

Firma Santuzza slíbila levné dřevo a vybrala zálohy. Pak se slehla zem. Neobrali i vás?

Patrně stovky lidí z celé republiky podvedla pražská firma Santuzza. Během srpna a září na internet vyvěsila inzeráty s nabídkou kvalitního palivového dřeva za nebývale výhodnou cenu. Od zájemců poté vyinkasovala 50procentní zálohu s tím, že dodávky proběhnou na začátku října. Jenže poslední den v září se po ní slehla zem. Případem se už zabývá policie.

Solidně sepsaný inzerát nabízel kvalitní skládané palivové dřevo. Cena byla více než příjemná - 650 korun za kubík. Kdo by odolal, když běžná cena je od tisíce korun výš. "Mělo se jednat o tvrdé dřevo a dřevo vyschlé, takže samozřejmě ta nabídka byla velice výhodná," říká jedna z podvedených Jana Brabcová.

 

Paní Brabcová si dřeva objednala celý kamion. Do poslední chvíle všechno vypadalo důvěryhodně, zástupce firmy jí na zálohu vystavil i fakturu. Pak ale nastal termín dodání. "Firma komunikovala do posledního září. Od prvního října už nikomu nezvedala telefony, nepřijímala objednávky," popisuje podvedená paní Brabcová.

Internet už je plný stížností, které se na firmu nyní valí ze všech stran. Jen na tomto serveru si stěžuje 8 desítek lidí. Někteří dali firmě na zálohách třeba i 50 tisíc. Za to měli dostat bezmála padesát tun dřeva.

 

"Odeslaná záloha byla potvrzena. Od té doby jsme se s firmou spojovali marně. Zvažujeme vypsání odměny tomu, kdo toho šmejda najde a přivede! Já blbec objednal celý kamion. Zaplatil jsem zálohu a už ho nemůžu dohnat," takhle mluví většina poškozených, který podvodné firmě naletěli.

 

Zkusili jsme někoho z firmy kontaktovat. A nemusíte ani hádat jak to dopadlo. Telefon vypnutý a v sídle firmy pusto a prázdno. Teď je na policii jestli podnikatele najde. Už na ně eviduje několik trestních oznámení.

Martin Kočárek tn.cz / hru