Fotbalista Skuhravý dostal dvouletou podmínku za podvod s kradeným autem

Bývalý fotbalový reprezentant Tomáš Skuhravý se přiznal k podvodu s kradeným autem a soud mu vyměřil dvouletou podmínku. Rozsudek je pravomocný, státní zástupce i bývalý fotbalista se vzdali práva na odvolání.

Tomáš Skuhravý se s komplici dopustil podvodu. V půjčovně si vypůjčil luxusní Mercedes a poté nahlásil jeho krádež. Vozidlo přitom předal komplicům, kteří jej upravili a chtěli zpeněžit. 

 

"Trest má výchovný charakter, neboť ke škodě nedošlo. Auto, kterého se to mělo týkat, bylo společnosti vráceno," řekl Skuhravého advokát Bronislav Šerák portálu iDnes.cz.

 

PSALI JSME:

Průšvihář Skuhravý fingoval krádež zapůjčeného auta

 

Skuhravý podle svého advokáta spolupracoval s policií a pomohl identifikovat ostatní komplice, kteří se na podvodu měli podílet. Do případu byl zapleten organizovaný gang zlodějů aut. V médiích byl případ prezentován tak, že Skuhravý byl členem gangu. Ve skutečnosti bylo ale řízení vedeno samostaně proti bývalému fotbalistovi FC Janov a české reprezenace.

 

Gang, po kterém policie stále jde, působí především ve Středočeském a Ústeckém kraji a specializuje se na luxusní automobily. V loňském roce policie zajistila při zásazách proti této skupině 35 aut v hodnotě přes 40 milionů korun.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / hru