Drama při sportu

Fotbalista na Bruntálsku zkolaboval přímo na hřišti, selhalo mu srdce

Sanitka - záchranka
Zdroj: Mediafax
Zdravotníci nakonec muže přivedli k životu

V Horním městě na Moravě měli diváci amatérského fotbalového utkání o drama postaráno. Přímo na hřišti zkolaboval muž, kterému při sportu selhalo srdce.

Na místo ihned vyjely posádky rychlé lékařské pomoci ze stanoviště v Rýmařově. Muž podle mluvčího záchranky Lukáše Humpla kolaps přeži.
 

Šestapadesátiletý muž náhle zkolaboval, když hrál fotbal a zůstal ležet v bezvědomí. Událost se stala v Horním Městě ve čtrnáct hodin.
 

"Svědkové nejen ihned přivolali záchranáře, ale postiženému, u něhož došlo k selhání srdce, začali poskytovat první pomoc a zahájili oživovací pokusy. Nepřímou srdeční masáž prováděli až do příjezdu záchranářů a významně se tak podíleli na jeho záchraně," uvedl mluvčí.
 

Zdravotníci převzali vedení resuscitace a pokračovali v ní za použití přístrojové techniky a léků. Po několika minutách se jim podařilo obnovit srdeční činnost a během ošetřování se dokonce probral opět k vědomí.
 


"Prvotní vyšetření lékařem záchranné služby svědčilo pro srdeční infarkt a nemocného v ohrožení života bylo nutno dopravit do specializovaného zdravotnického zařízení," doplnil Humpl. Pozemní posádka jej proto dopravila na heliport záchranné služby v Bruntále, kde přistál vrtulník, a záchranáři muže transportovali do Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě.
 

 

fim tn.cz / Mediafax