VIDEO: V jízdárně s koňmi v Liberci vypukl požár. Stoupal obří dým

Plné ruce práce měli v neděli odpoledne hasiči v Liberci. Koňskou jízdárnu tam zachvátily plameny.

Podle pracovnice Jezdeckého klubu se podařilo evakuovat všech osm ohrožených koní, dalších šest koní bylo ustájeno mimo místo požáru a oheň je neohrozil.

 

PODÍVEJTE SE na reportáž o požáru jízdárny z Odpoledních televizních novin:

 

 

 

 

V ohrožení bylo i jedno hříbě, kterému jen o chlup zachránili život.

 Na místě zasahovalo 14 hasičských vozů, desítky hasičů se snažily dostat požár pod kontrolu. "Jednalo se o poplach druhého stupně. Do hašení se zapojila tři profesionální družstva a šest dobrovolných jednotek," řekla Michalíčková. Dodala, že požár hasiči ještě nezlikvidovali, ale již lokalizovali. Dohašování zřejmě potrvá do ranních hodin. "Příčiny ještě neznáme. Hasiči nyní vyvážejí těžkou technikou zbytky doutnající píce. Při hašení se nikdo nezranil a škodu předběžně odhadují na tři a půl milionu korun. Hasiči uchránili další majetek rovněž ve výši tři a půl milionu korun," upřesnila mluvčí.

 

 

Poslechněte si, co říká o požáru mluvčí libereckých hasičů Iva Michalíčková

 Majitel jízdárny se domnívá, že někdo mohl požár založit úmyslně. Nevylučuje, že příčinou požáru mohl být i nedopalek. Naopak se domnívá, že technická závada za velkým ohněm nestojí.


 

"Ve stájích shořela střecha a hasiči stále pracují na lokalizaci požáru," uvedla krajská policejní mluvčí Ivana Baláková.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

ora, ber tn.cz / Mediafax