Překvapení na poště

Plzeňské pošťačky vyděsil had, který vylezl z balíku

Velké pozdvižení bylo na poště v Plzni. Včera večer tam na pracovníky, kteří překládali balíky, vykoukl had. Nejspíš vylezl z některého z balíků. Na vlastní oči ho viděla i reportérka TV Nova Tereza Maixnerová.

"Had je asi metr a půl dlouhý a má velmi neobvyklé zbarvení. Právě proto možná pracovníky z pošty pořádně vyděsil, nebylo totiž na první pohled jasné, o jakého hada se vlastně jedná a jestli není nebezpečný,“ popisuje situaci Tereza.

 

ČTĚTE TAKÉ:
V Levicích objevili hada, který odborníkům vyrazil dech


Na místo okamžitě vyrazili plzeňští strážníci specializující se na odchyt zvířat, hada chytli a odvezli s sebou. Právě oni zjistili, že had není jedovatý.

 

"Byla to Korálovka červená, zvláštní zbarvení má proto, že jde o albína. Had zřejmě vylezl z některého z balíků, nepodařilo se ale zjistit, z kterého,“ doplnila Tereza.

 

Hada strážníci dnes dopoledne předali do plzeňské zoologické zahrady, kde bude napřed muset strávit nějaký čas v karanténě.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Muže kousl v hypermarketu chřestýš

 

"Je to samec, byl na České poště, když vykládali auto a balíky, tak ho našli ve vozidle,“ řekl plzeňský městský strážník Petr Kokoška.
 

kos Televizní noviny