Hádka cizinců u Václaváku. Vytáhl nůž a bodl Američana do prsou

Policie po dobu vyšetřování vchod do pasáže Lucerna uzavřela
Zdroj: Mediafax
Policie po dobu vyšetřování vchod do pasáže Lucerna uzavřela

Neznámý útočník bodnul v pátek v noci v centru Prahy mladého Američana nožem do hrudníku. Zraněného převezli záchranáři do nemocnice.

Konflikt se odehrál před půlnocí ve Vodičkově ulici ve vchodu do pasáže Lucerna. "Pohádaly se dvě party cizinců. Černoši, co tady lákají turisty do nevěstinců, a mladí Američani, celkem jich bylo kolem deseti," řekl Mediafaxu svědek. Podle něj byl jeden z Američanů bodnut nožem. "Pak se tady vyrojila spousta policajtů, sebrali několik z nich a celé okolí uzavřeli," popsal svědek. Napadený patřil údajně do skupinky amerických vojáků.
 

 

"Po konfliktu skupiny cizinců utrpěl dvacetiletý muž bodnou ránu nožem do prsou," potvrdila Mediafaxu pražská policejní mluvčí Jana Rösslerová. Zraněného převezli přivolaní záchranáři do nemocnice na Karlově náměstí. Jeho zranění ale není vážné, jde spíše o oděrky a drobná řezná poranění.

 


ČTĚTE TAKÉ:

Muž s nožem zaútočil na mladý pár, neuspěl!

 

 

Do nemocnice se sám posléze přišel přihlásit s blíže nespecifikovaným zraněním i další z Američanů. "Oba jsou v nemocnici nadále na pozorování," potvrdila v sobotu odpoledne Rösslerová. Policie podle ní zadržela tři podezřelé. Oproti původním informacím mezi nimi nebyl útočník, policie je tak po výslechu propustila a po pachateli dál pátrá.


"Pátráme nyní po neznámém útočníkovi, kterému za výtržnictví a pokus o ublížení na zdraví hrozí až tři roky za mřížemi," doplnila Rösslerová. Případ si převzala kriminální služba. Během ohledávání místa činu byl vchod do pasáže Lucerna na necelou hodinu uzavřen.

 

Mediafax