Hasiče zavalila hořící střecha rodinného domu, dva se zranili a popálili

Na dva hasiče při zásahu u požáru rodinného domu v Zadním Poříčí na Příbramsku v pátek ráno spadla střecha. Oba byli zraněni a popáleni.

K požáru dvoupatrového rodinného domu v Zadním Poříčí vyjeli hasiči z Příbrami a z Dobříše, i dobrovolní z Březnice a Rožmitálu pod Třemšínem před půl osmou ráno. Ve chvíli, kdy dorazili k požáru, byla už střecha v plamenech. "Kromě střechy už oheň zachvátil také podkroví a garáž," doplnila mluvčí středočeských hasičů Lenka Kostková.

 

 

ČTĚTE TAKÉ:

Hasič zemřel při výcviku s motorovou pilou, zavalil ho strom


O hodinu později se střecha propadla a zavalila dva hasiče. "Jednalo se o profesionály z Příbrami a kolegové je okamžitě vyprostili," pokračovala Kostková. Přivolaní záchranáři oba hasiče ihned ošetřili. "Podle vyjádření lékaře mají lehčí zranění, a popáleniny I. a II. stupně," dodala mluvčí. Jeden z hasičů je v péči příbramských lékařů, druhý byl transportovaný do nemocnice v Pražských Vinohradech.

 

 

Po poledni se hasičům podařilo oheň úplně zlikvidovat. "Způsobená škoda je jeden milion korun, příčinou vzniku ohně je nejspíše samovznícení briket," doplnila Kostková.

maš tn.cz / Mediafax