Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Hořelo v Praze i na Kladensku

Hasiči měli napilno: Hasili rodinný dům i bývalý cukrovar

Hasiči dnes v noci vyjížděli k požáru v Horních Počernicích, kde hasili rodinný domek i k objektu bývalého cukrovaru na Kladensku.

Přízemní rodinný dům vyhořel v úterý v noci v pražských Horních Počernicích. Obývají ho dva Ukrajinci, kteří se při požáru zranili.


V jednom z pokojů domku ve Šplechnerově ulici začalo hořet krátce před půlnocí. "Probudil mě dým z pokoje, kde spal kamarád. Vyběhl jsem ven, rozbil okno a pomohl mu pryč," popisoval Ukrajinec, jenž má společně s kolegou domek pronajatý. "Pořezal jsem si ruku," ukazoval dlaň, na které mu přes obvaz prosakovala krev.


Záchranáři ho ošetřili a nechali ho na místě. Ukázalo se však, že rána je vážnější, takže se pro něj později vrátili a odvezli ho do nemocnice. Do špitálu putoval také zachráněný krajan, jenž se nadýchal kouře.

 


Mezitím se přivolaní hasiči potýkali s plameny, které zachvátily celou místnost. Práci jim komplikoval hustý dým a propanbutanová láhev v ohnisku požáru. Tu se jim podařili uchránit před výbuchem. Oheň měli pod kontrolou za pár desítek minut a domek odvětrali. Inkriminovanou místnost plameny zničily.

 

Podívejte se na fotky ze zásahu:

V pražských Horních Počernicích vyhořel domek obývaný Ukrajinci, oba jsou zranění

1
/
5
Zdroj: Mediafax
V pražských Horních Počernicích vyhořel domek obývaný Ukrajinci, oba jsou zranění - 6


Barák chce jeho majitel podle zmíněného nájemníka zbourat a na velkém pozemku postavit nový. Je tu odpojená elektřina a vnitřek byl v neutěšeném stavu už před požárem.


Podle hasičského vyšetřovatele hořelo kvůli nedbalosti při používání otevřeného ohně, zřejmě svíčky, nebo cigarety. Vzhledem ke stavu interiéru objektu byla vzniklá škoda zatím vyčíslena na nulu.


V Zákolanech na Kladensku hoří areál bývalého cukrovaru


Velký požár vypukl ve středu brzy ráno v areálu bývalého cukrovaru v Zákolanech na Kladensku. Hasiči vyhlásili třetí stupeň požárního poplachu, na místo se sjely jednotky z širokého okolí.

 

 

Hořet začalo před pátou hodinou. "Hoří tři haly v areálu bývalého cukrovaru, vyhlásili jsme třetí stupeň požárního poplachu," řekl operační důstojník.


Okolí objektu je zahaleno do dýmu a mlhy, ze které probleskují plameny. Hasiči zasahují ze země i z vysokozdvižných žebříků.
V areálu sídlí několik firem, mimo jiné je zde sklad drogistického zboží. Podle prvních informací uvnitř nikdo nebyl a není hlášeno žádné zranění.


K ohni se sjely profesionální i dobrovolné jednotky ze širokého okolí a hasiči na místě zřídili velitelské stanoviště.
 

tn.cz / mediafax / kos