HAZARD opilého řidiče autobusu. Se čtyřmi promile vezl školáky

Alkohol za volantem
Zdroj: Oficiální zdroj

Silně opilého řidiče zadrželi v pondělí ráno v Uherském Hradišti policisté při řízení autobusu, ve kterém jely děti do školy.

Řidičovo chování se zdálo cestujícím podezřelé, proto zavolali policii. Ta přijela zkontrolovat muže přímo na autobusové nádraží. "Dechová zkouška zjistila čtyři promile alkoholu. Řidič následně požití alkoholu sám doznal," řekla policejní mluvčí Jitka Zámečníková.

Policie ho převezla na služebnu, kde čeká na vystřízlivění a poté na výslech. "Muž bude pravděpodobně obviněn z ohrožení pod vlivem návykové látky a také z obecného ohrožení. V případě prokázání viny může dostat až osm let za mřížemi," sdělila Zámečníková.
 

Opilí řidiči postrachem cestujících


Není to ale jediný případ, kdy si za volant autobusu sedl opilý řidič. Například v listopadu zadržela policie v Žacléři na Trutnovsku opilého osmapadesátiletého řidiče autobusu.

U muže, který na lince z Žacléře do Trutnova vezl několik lidí, policisté zjistili 1,9 promile alkoholu. Řidič projížděl s cestujícími v autobuse pravidelnou linku Žacléř – Bernartice – Trutnov. Policisté ho zastavili poblíž čerpací stanice v Žacléři.

V květnu zase zadrželi policisté řidiče autobusu na Bruntálsku, který měl skoro dvě promile a vezl autobus plný dětí. Více ZDE.



Připravili jsme pro vás hitparádu opilců za volantem. Přečíst si ji můžete TADY.
 

gib tn.cz / Mediafax