Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

"velká ryba" ve vazbě

Hlavní dealer extáze, která zabila Báru, je za mřížemi. Kam vedou stopy?

Zdroj: TV Nova

Policistům se zřejmě podařilo odhalit jednoho z hlavních distributorů speciální a velmi silné extáze. Pravděpodobné té, kvůli níž před týdnem zemřela na svém maturitním plese teprve devátenáctiletá Barbora Vlková.

Reportérům televize Nova se podařilo zjistit identitu jednoho z obviněných dealerů, který je už momentálně ve vazbě. Je jím Petr Klas, teprve jednadvacetiletý mladík, který podle svého profilu na sociální síti rád navštěvuje diskotéky. Podle informací televize Nova je teď ve vazbě. A pravděpodobně právě kvůli pilulkám extáze. Kvůli stejnému druhu, který zřejmě zabil sympatickou maturantku Barboru Vlkovou.
 

Navíc na svém profilu zneužil delfíní šou v Praze. Prezentoval se jako její zaměstnanec, aby nepřímo upozornil na to, čím se pravděpodobně zabývá. Typ pilulek silné extáze, kterými se teprve devatenáctiletá Barbora mohla předávkovat, se poznal právě podle vyražených delfínů. "Tento člověk nikdy u nás nepracoval a nikdo v naší společnosti o něm nikdy neslyšel," potvrdila Markéta Drofová, manažerka Československých cirkusů a varieté.
 

 

Barbora Vlková zemřela před osmi dny tady maturitním plese v pražském radiiopaláci. Na místě jsou stále svíčky, vzkazy a plyšáci. Za tu dobu už dostali policisté do vazby devět lidí a teď to vypadá, že odhlalili jednoho z hlavních distributorů speciální extáze s delfíny. I ten už skončil ve vazbě.
 

Právě tento poslední z obviněných bude zřejmě velká ryba, je výrazně starší než ostatní, kteří skončili ve vazbě. Je mu jednapadesát let a hrozí mu i vyšší trest. Vyšetřování stále ještě nekončí a není ani jasné, jestli silná extáze s delfíny pochází z České republiky nebo je ze zahraničí. Jasné ale je, že je velmi nebezpečná.

tn.cz / gar