Pokračuje soud

Hlavu uřízli Vytopilovi jeho vrazi až po smrti, tvrdí znalci

Vrazi Vytopila - 2
Zdroj: Mediafax

Místostarosta Brna-Židenic Aleš Vytopil se před smrtí svému vrahovi nebránil. Vrazi mu hlavu uřízli až po smrti, zjistili soudní znalci.

Před brněnským krajským soudem to v pondělí řekl lékař Michal Zelený, který mrtvé tělo politika loni bezprostředně po jeho nálezu pitval.
 

Soudní znalec Zelený u soudu řekl, že tělo Aleše Vytopila bylo částečně mumifikováno, zasypáno vápnem. "Chyběla nejpodstatnější část, hlava. V oblasti přechodu krku a trupu byla mnohočetná řezná poranění, která svědčila o odřezání hlavy od trupu," řekl. Znalci se spíše přiklánějí k nálezu, že hlava byla oddělena od těla až po smrti. "Nezjistili jsme žádné známky obrany," řekl soudní znalec.
 

Zdůraznil, že na těle místostarosty lékaři nenašli žádné stopy a poranění, které by svědčily o nějaké obranné reakci nrtvého. Krev se podle Zeleného v těle mrtvého nenacházela. "Nemohli jsme proto zjistit případné stopy alkoholu nebo jiných látek," řekl.
 

Další poranění na ostatcích podle něj nebyla. "Našli jsme pouze defekty, které nevykazovaly hojící efekty, vznikly proto až po smrti," upřesnil Zelený.
 

Bezprostřední příčinu smrti nelze se soudně lékařského hlediska určit. Chyběla totiž hlava. "Vzhledem k tomu, že zbytky těla nevykazovaly žádná traumata, lze tedy předpokládat, že k úmrtím došlo se smrtelným poranění v oblasti hlavy," uzavřel Zelený.
 

Vrazi vytopila u soudu

1
/
3
Zdroj: Mediafax
Vrazi Vytopila - 2

 

Podle soudního znalce nebvylo k oddělení hlavy od trupu zapotřebí hrubé síly. Uříznou ji proto teoreticky mohli jak obžalovaný Filip Onderka (38), tak jeho drobnější exmanželka Radka Onderková-Pojerová (46).
 

Střelili ho do hlavy

Podle obžaloby zavraždili exmanželé Onderkovi místostarostu Židenic loni 9. září v Mariánském údolí u parkoviště nedaleko brněnské výletní restaurace Eldorádo. "Muž zemřel na následky střely do hlavy," řekla státní zástupkyně Eva Eichlerová. Oba obžalovaní pak tělo odvezli a u silnice mezi Ivančicemi a Polankou jej zakopali. Předtím ještě zavražděnému muži uřízli hlavu. Tu policie dosud nenašla. Pro případné odsouzení obou pachatelů by však byla klíčovým důkazem.
 

Obžalovaný Filip Onderka soudci Tomáši Kurfiřtovi řekl, že Vytopila zastřelila jeho bývalá žena. "Je impulsivní, střelila ho po hádce z deseti centimetrů do hlavy. Byl na místě mrtvý," řekl. Bližší podrobnosti odmítl říci, svoji bývalou ženu totiž údajně stále považuje za "osobu blízkou". Přiznal ale, že pomáhal odklidit mrtvé tělo místostarosty. Onderková obvinění svého exmanžela odmítla. "Vytopila neznám a nikdy jsem ho neviděla," prohlásila. Uvedla, že trpí anorexií, v době vraždy údajně vážila pouhých 35 kilogramů. "Nebyla bych vraždy fyzicky schopna, " hájila se žena, živící se privátním sexem a vykládáním z karet.

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

sta tn.cz / Mediafax