Dostal miliony

Hledaný podvodník Holub si přišel na téměř 17 milionů korun

Zmizel i s miliony
Zdroj: Policie ČR

Pražští kriminalisté pátrají po čtyřicetiletém Norbertu Holubovi z Ústí nad Orlicí, který zorganizoval a řídil nelegální převod nemovitosti a podvodem si přišel na téměř 17 milionů korun. S největší pravděpodobností se pohybuje na celém území ČR pod falešnou identitou, řekla v pátek Mediafaxu policejní mluvčí Jana Rösslerová.

Na hledaného podvodníka vydalo Městské státní zastupitelství v Praze předchozí souhlas se zadržením. „Loni v říjnu měl padělat plnou moc, zmocňující ho k zastupování na katastrálním úřadě. Tím získal i peníze,“ vysvětlila mluvčí.


Muž je v souvislosti s tímto případem podezřelý z organizování a řízení nelegálního převodu nemovitosti. Za trestný čin podvodu mu hrozí v případě dopadení až deset let za mřížemi.


Podle informací policistů by se Norbert Holub měl pohybovat buď ve žlutém vozidle dodávkového typu značky Ford Tranzit s registrační značkou 3E61270 nebo v černém vozidle BMW X6 s registrační značkou 4E4 4010.


Hledaný je vysoký mezi 170 až 180 centimetry. Má střední postavu, světlou pleť, kulatý obličej a modré oči. Vlasy má krátké hnědé, česané takzvaně „na ježka“. V levém uchu měl náušnici, ovšem tu mohl odstranit.


„Kriminalisté nevylučují, že by mohl změnit vizáž a vystupovat pod falešnou identitou. V minulosti byl totiž trestně stíhaný za trestný čin padělání a pozměnění veřejné listiny a mohl si tak opatřit i padělané doklady. Od roku 1993 jej ve více jak deseti případech řešili za majetkovou trestnou činnost. Jakékoliv informace k pohybu hledaného přijmou policisté na tísňové lince 158,“ ukončila Rösslerová.
 

Mediafax/luk