pelhřimov v šoku

HYENY: Pštrosa Vendu zabili pyrotechnikou! Jen tak pro zábavu

Pštros - ohňostroj
Zdroj: TN.cz
Pštrosa Vendu zabili pyrotechnikou - ilustrační foto
Téma:

Nepochopitelně brutální čin mají na svědomí neznámí mladíci v Pelhřimově. Během silvestrovské noci a pak opět v minulém týdnu házeli petardy a rachejtle na pštrosa EMU, kterého měli jeho majitelé puštěného na zahradě. Zvíře o víkendu pravděpodobně na následky šoku uhynulo.

Pětiletý samec pštrosa Emu Venda se běžně procházel ve svém zahradním výběhu. Byl atrakcí pro celý Pelhřimov. Jenže během silvestrovské noci na něj někdo vypálil desítky rachejtlí a petard. Jen tak pro zábavu. "Nechtěl se postavit , nechtěl žrát, měl poranění na krku, syn tady našel šest petard," říká majitelka pštrosa Věra Krátká.

 

A další petardový útok následoval i minulý týden. Ten už zvíře nepřežilo a v sobotu nejspíš kvůli šoku uhynulo. Místní obyvatelé jsou z toho opravdu v šoku. Od víkendu už je zahrada s přístřeškem prázdná, nového pštrosa už si majitelé pořizovat nebudou...

 

 

Pštrosa dostal syn paní Krátké jako dárek- měli ho na zahradě jako netradičního domácího mazlíčka. Kdo a proč odporný čin udělal, není jasné. Terčem ale pštros Venda nebyl poprvé. "Někomu očividně vadil," myslí si majitelé. "Už v létě nám ho někdo pustil, my jsme ho nezamykali," dodává paní Věra.

 

Majitelé pštrosa si přejí pachatele útoku vypátrat - alespoň to ještě chtějí pro Vendu udělat a proto prosí veřejnost o pomoc. Pokud máte tedy jakékoliv informace, obraťte se na nejbližší policii nebo na linku 158. Děkujeme.

Související témata:
David Pik tn.cz / hru