Hodil po matce nůž, chtěl peníze na kolo

Muž z Hodonína chtěl po matce a sestře tři tisíce korun. Rozbíjel nábytek a po matce hodil nůž.

Devětadvacetiletý muž z Hodonína chtěl po matce a sestře tři tisíce korun. Žádost umocnil rozbíjením zařízení v bytě a hozením nože. Podle mluvčího hodonínské policie Petra Zámečníka byl mladík obviněn z loupeže a státní zástupce na něj uvalil vazbu.


"Devětadvacetiletý muž nejprve vulgárně nadával matce a sestře. Nátlak se postupně zvyšoval, vystupňoval až k pohrůžce bezprostředního násilí. Nakonec jim vyhrožoval zabitím a říkal, že je dopíchá nožem," uvedl ve čtvrtek policejní mluvčí.


Muž po matce a sestře požadoval tři tisíce korun. Potřeboval je na vyzvednutí jízdního kola ze zástavy. Svou zlost si nevybíjel jen na ženách, ale také na zařízení bytu. Porozbíjel skleničky, poškodil vstupní dveře, část bytového jádra a agresi si nakonec vylil na LCD televizoru. Ve svých výhrůžkách zabitím stále pokračoval. A že to myslel vážně, dokázal, když po své matce hodil přes celý pokoj nůž dlouhý 27 centimetrů," doplnil Zámečník.


Nůž naštěstí ženu minul a napadená matka událost oznámila na linku 158. Na místo vyjela hlídka hodonínských policistů, agresora zadržela a vsadila do cely. Vyšetřovatel útočníka obvinil z loupeže, státní zástupce agresora poslal do vazební věznice. Tam bude čekat na soud, hrozí mu až deset let vězení.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / Mediafax