Holčička zraněná brankou je v kritickém stavu

Dívka je v nemocnici v Brně v kritickém stavu. Podle svědků branka vůbec nebyla připevněná.

Tragická nehoda, při níž ve čtvrtek spadla na šestiletou holčičku z Dolní Cerekve házenkářská branka a těžce ji zranila, zdrtila celou obec. Odpovědnost za neukotvenou branku nese zřejmě radnice.

 

"Dívka je v naší nemocnici v kritickém stavu," řekla mluvčí brněnské fakultní nemocnice Anna Mrázová.

 

Rodiče malé holčičky jsou otřesení a téměř se zhroutili. Velmi ponurá atmosféra je v celé vesnici.

 

"Ve školce je velmi chmurná atmosféra. V šoku jsou z události i děti a učitelka je na zhroucení," popsala ředitelka školky Hana Kněžínková. "Modlíme se, aby se holčička uzdravila," dodala.

 

To, zda se na nehodě nepodílela učitelka, bude prošetřovat policie. Hrozí jí obvinění z ublížení na zdraví z nedbalosti.

 

Branka držela jen "na heslo"

 

Zástupci radnice případ komentovat nechtějí. "Je mi to líto," řekl jen místostarosta Zdeněk Veselý. Právě na vedení městyse bude zřejmě velký díl odpovědnosti, protože hřiště je obecní.

 

Lidé v obci mají jasno: je chyba, že branka nebyla zabezpečená. Upevnili ji až v pátek, v době tragédie ale podle svědků byla zcela neupevněná a navíc už z dřívějška nahnutá. Je proto pravděpodobné, že stačilo, aby se některé z dětí brannky jen lehce dotklo, a ta se hned poroučela k zemi.

 

Podobných případů se v uplynulých letech stalo několik. V srpnu zabilla branka v Přibyslavicích na Třebíčsku dvanáctiletého chlapce. Za nehodu policie obvinila šéfy klubu, který hřiště provozoval.

kap s přispěním Davida Pika TN.cz