plicejní manévry

Honička jak z filmu! Policisté dopadli zloděje aut

Policisté z Písku zatkli dvojici zlodějů. Šlo o muže, který v únoru v Praze ukradl vůz Audi za dvě stě tisíc korun, a jeho partnerku, se kterou pak společně kradli dál, v tomto autě totiž ujížděli od benzínek bez placení. Policie dopadla dvojici v Týně nad Vltavou, kde měla nehodu s jiným kradeným autem.

Cesta na jih Čech za údajnými známými se pro dvaatřicetiletého muže a o tři roky mladší ženu stala osudnou. Přijeli kradeným vozem Audi. Patřilo tomuto muži z Prahy.
 

"Já jsem zaparkoval kolem večera a ráno když jsem se probudil, tak už tam auto nebylo," řekl majitel kradeného vozu Jana Tlamicha.
 

Ve středních Čechách ujeli bez placení od několika čerpacích stanic. U Pasek na Písecku ujeli pro změnu dopravní hlídce a zřejmě zazmatkovali. Muž a žena odstavili auto v nepřístupném terénu a aby zahladili stopy tak ho zapálili. Z vozu Audi, za dvě stě tisíc korun, zbyly jen ohořelé plechy.
 

Dvojice z lesa došla až do nedalekého Jehnědna a z opuštěného pozemku odcizila další auto.
 


"Ujížděli směrem na Chřestovice a v tu chvíli operační důstojník zalarmoval všechny hlídky," řekla mluvčí píseckých policistů Kamila Cuřínová Ingrišová.
 

A začaly manévry. V pohotovosti byla i městská policie nebo lesníci. A tady mezi paneláky na vltavotýnském sídlišti zběsilá jízda mladého páru skončila. Auto se zastavilo o věšáky na prádlo. Poté je zatkla policie. Dvojice okamžitě putovala do policejní cely. Ke krádeži aut i ujíždění od benzinových stanic se přiznala. Ženě hrozí dva roky vězení, její partner tam může strávit ještě tři roky navíc.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz