devět zraněných!

Šílená honička na D1: Kluk (17) ukradl tátovi audinu, naboural 8 aut a nakonec uhořel. VIDEO

Dálnice D1 je na 119. kilometru zcela uzavřena v obou směrech, důvodem je hromadná nehoda několika vozidel, při které začala dvě vozidla hořet. Požár způsobil prchající řidič.

Uzavřená dálnice, nejméně osm nabouraných aut, dvě v plamenech a především mrtvý člověk, teprve sedmnáctiletý řidič. To je výsledek honičky, při níž se odpoledne na dálnici D1 policie snažila zastavit auto, ve kterém před ní mladík prchal.


Teprve sedmnáctiletý mladík ukradl luxusní audi a vyrazil na projížďku. Ta ale netrvala dlouho. Jihomoravští policisté dostali kolem půl třetí oznámení, že vozidlo řídí mladistvý. Podle informací televize Nova si měl vzít bez dovolení auto svého otce. Automobil směřující po D1 směrem na Vyškov nejdřív sledoval vůz bezpečnostní agentury, poté sledování převzali policisté. Ve Vyškově ujíždějící auto otočilo a vracelo se směrem na Prahu.
 

Policisté se ho několikrát pokoušeli zastavit, řidič ale na výzvy nereagoval, naopak dvakrát do policejního auta narazil a řítil se dálnicí dál. Po cestě naboural nejméně osm dalších řidičů. Policisté se proto rozhodli postavit na 119. kilometru zátaras. Mladík se mu vyhnul,ale naboural do jiných aut na dálnici. Auto okamžitě začalo hořet. Sedmnáctiletého řidiče se ven nepodařilo dostat.


"Uzavřeli jsme dálnici, abychom zastavili auto, které už delší dobu ujíždělo před hlídkami. Prchající řidič ale havaroval," potvrdila tn.cz mluvčí policie Dana Čírtková.


Jeli jste kolem místa nehody. Fotky a videa posílejte na zpravy@nova.cz. Děkujeme!


Na místě zasahovaly dvě jednotky hasičů. Jak na webu policie uvedl operační důstojník dálničních policistů, při nehodě zemřel člověk. Podle všeho právě prchající pirát. Těžce zraněný je i pasažér z druhého hořícího auta.Poničený je i policejní passat, škody se zřejmě vyšplhají přes milion korun. Proč mladík auto rodičům vzal a vyrazil na divokou projížďku, už nikomu neřekne. Na jeho šílený nápad ale doplatilo další devět lidí. Jeden byl zraněn těžce, osm ošetřili záchranáři přímo na místě nehody.

pez/Mediafax TN.cz