Horolezec spadl ze skály na Kutnohorsku. Je těžce zraněný

Horolezci na Kutnohorsku se uvolnila jistící skoba a spadl na skalní římsu. Utrpěl těžká zranění. Přivolaní lékaři k němu museli vylézt.

Vážná zranění utrpěl mladík pádem z lezecké stěny v Miskovicích u Kutné Hory poblíž chatové oblasti u Bylan. Informace agentury Mediafax potvrdila mluvčí kutnohorské policie Vendulka Marečková.

 

"Úraz se stal krátce po sedmnácté hodině," upřesnila Marečková. Pětadvacetiletý muž z Prahy zlézal mezi horolezci oblíbenou skalní stěnu a spadl z výšky asi pěti metrů na skalní římsu, která je dalších šest metrů nad zemí. "Údajně se mu uvolnila jedna jistící skoba," poznamenala policejní mluvčí. Na místo byli kromě záchranářů přivoláni i hasiči.

 

"Do příjezdu hasičů našim záchranářům půjčili vybavení přítomní lezci a sestřička se záchranářem s jejich pomocí ke zraněnému mohli vylézt a rychle ho ošetřit," popsala zásah mluvčí středočeských záchranářů Tereza Janečková. Muž měl těžké otevřené zlomeniny obou nohou, ale byl při vědomí. "Záchranáři mu zajistili žilní linku, podali analgetika proti bolesti a zajistili končetiny ve vakuových dlahách," uvedla Janečková.

 

ČTĚTE TAKÉ:

V Nepálu zemřel český horolezec

 

Hasiči zraněného umístili do vyprošťovací vany, kterou pomocí lan spustili na zem, kde se ho ujala lékařka. Poté muže sanitka převezla k záchranářskému vrtulníku, který přistál na nejbližším možném místě. Ten horolezce transportoval do jedné z pražských nemocnic. Policie předběžně vyloučila cizí zavinění. Přesné okolnosti pádu jsou předmětem dalšího vyšetřování.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

klab tn.cz / Mediafax