Hotel Vista zachvátil obrovský požár, hasiči s ním bojovali 7 hodin! Škoda za 30 milionů

Rozsáhlý požár zachvátil v pátek ráno hotel Vista v Dolní Moravě na Orlickoústecku. Na místě zasahuje devět hasičských jednotek, řekla agentuře Mediafax mluvčí hasičů Pardubického kraje Vendula Horáková.

Pardubičtí hasiči dostali hlášení o požáru před půl osmou a na místo vyslali devět jednotek. "Při příjezdu na místo hasiči zjistili, že hoří polovina střechy. Na místo bylo vysláno 10 cisteren, o pomoc dalších dvou jsme požádali kolegy z Olomouckého kraje," uvedla mluvčí. Požár se podařilo dostat pod kontrolu po půl desáté, úplně ho zlikvidovali před druhou hodinou odpoledne.

 

 

 

ČTĚTE TAKÉ:

Ženich zapálil o svatební noci hotel! Chtěl více alkoholu


Oheň se šachtami rozšířil na tři poschodí čtyřpatrové budovy. Hasiči vyhlásili 2. stupeň požárního poplachu. Požár přitom bylo vidět z velké dálky. "Viděli jsme šlehat plameny i přes les, z asi půl kilometru. Hned mi bylo jasné, že hoří hotel. Pak jsme jeli blíž, bylo to hrozné. Venkovní obložení hořelo, všude desítky hasičů..," popsal situaci očitý svědek.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova

 

 

Hasiči teď postupně rozebírají ohořelou konstrukci hotelu v místech, kde už požár uhasili. Na místo už povolali i speciálně vycvičeného psa na vyhledávání hořlavin, který by měl pomoci odhalit příčinu požáru.

 

Celková hmotná škoda se předběžně odhaduje na 20 až 30 milionů korun. Hotel Vista byl těsně před dokončením, zhruba za měsíc měla proběhnout jeho kolaudace, v červnu měl být otevřen.

 

 

 

maš tn.cz / Mediafax